Триває судове слухання кримінальної справи по нічній ДТП, що сталася 15 грудня минулого року, в результаті якої п'яний водій здійснив наїзд на групу пішоходів. Обвинувачений Артем Яценко в присутності потерпілих щиро розкаявся і повністю визнав свою вину.
Суд практично увійшов у робочий ритм. У п'ятницю після обіду під головуванням судді Віктора Маслова учасники процесу, які прийшли у повних складах, заслухали обвинувальний акт прокурора, з яким цього разу виступала сама очільниця Тростянецького відділення Охтирської прокуратури Оксана Шаповал.
- Вам зрозуміла суть обвинувачення? - запитав суддя Маслов у обвинуваченого.
- Так. Визнаю свою вину повністю в чому щиро розкаююсь, - відповів Артем Яценко.
При цьому обвинувачений продемонстрував готовність покрити матеріальні витрати усім потерпілим даного процесу. Його адвокат пояснив, що майже всім витрати на лікування вже компенсовані. А для наочності і підтвердження суду своїх намірів, найважчій з потерпілих Ірині Балі прямо в залі суду передали під розписку ще 2,5 тисячі гривень в рахунок покриття матеріальної шкоди.
Щодо моральної шкоди, то заявлені позивачами суми визнають частково, адвокат уточнив, що назвуть точні цифри, з якими вони згодні, після вивчення всіх обставин справи і судових дебатів.
Коли ж почали слухати свідків, то навіть на відстані майже року давності, від слів очевидців тих подій мурахи по тілу бігли. Уявіть, ніч 15 грудня, люди поверталися додому зі службового корпоративу. З пів сотні чоловіків і жінок розтягнулися вздовж вулиці Кеніга по 2-3 чоловіки, рухаючись по узбіччю дороги по вулиці Кеніга. Пам`ятають, ліхтарі допомагали бачити дорогу. Раз-у-раз їх обганяли автівки. І раптом - ніхто не чув за спинами ні звук гальм, не бачив світла фар. Тільки людські тіла полетіли "у розсипну" - хто куди, мов повітряні кульки. Потерпілі втрачали свідомість, хто кричав, хто стогнав. Більшість з опитаних потерпілих не пам'ятають моменту удару - автомобіль ВАЗ рухався в попутному з ними напрямку і бачити його ніхто не міг, машина "в`їхала" людям, які йшли задніми, у спини.
Уважний водій та за умови включених фар помітив би дорожній знак обмеження руху швидкістю до 30 км/год. Але Яценко тієї ночі був не в тому стані. Як сказала одна з свідків, Яценко "був невміняємий, коли його витягли з машини, то навіть не розумів, що накоїв".
Прокурор О.Шаповал під час оприлюднення обвинувального акту зазначила, що медекспертиза встановила, що водій керував автомобілем у стані алкогольного сп`яніння. Тому Яценко і не відреагував на зміну обстановки, коли на його шляху з`явилися люди і треба було негайно зупинити автомобіль.
На суді озвучили результати технічної експертизи. Так, автомобіль, на якому було скоєно травмування людей, мав технічні несправності, зокрема в гальмівній системі, були встановлені і невідповідності у роботі освітлювальних фар. Сам автомобіль нині перебуває на штрафмайданчику Тростянецького відділення поліції.
Таким чином, як не раз говорилося на суді, своїми необережними діями Яценко завдав людям ушкодження різної тяжкості. Все це підтверджується протоколами експертиз.
Найбільше постраждала Ірина Бала, якій завдані тяжкі тілесні ушкодження. Вона мужньо переносить біль і приходить на судові засідання, хоча її свідчення ще не слухались. Ще кільком потерпілим завдані ушкодження середньої тяжкості. Хоча судячи з показань свідків, потерпілі у цій справі зібрані не всі - через недбале досудове розслідування поліції, деяких людей, які отримали травми в тому жахливому ДТП, просто не визнали потерпілими.
Але в цих людей ще буде можливість відсудити у винуватця ДТП завдану їм шкоду, подавши окремі судові позови.
- admin
- 6 ноябрь 2018
- 2 332
- 0