Дякуючи сумлінню сільських трударів, будемо з хлібом.
Найвищу урожайність ранніх зернових культур мають господарства Сумського (56,5 ц/га), Тростянецького (55,5 ц/га) та Лебединського (53,4 ц/га) районів. В Тростянецькому районі зокрема обмолочено ранніх зернових та зернобобових культур на площі 4884 га, або 100% від площі збирання. Намолочено 26864 тонн зерна, урожайність складає 55,0 ц/га.
За оперативними даними управління агропромислового, економічного розвитку та житлово-комунального господарства Тростянецької РДА, збирання ранніх зернових та зернобобових культур сільськогосподарські підприємства району завершили 10 серпня.
- На даний час на полях сількогосподарських підприємств району дозрівають пізні зернові, олійні, технічні та кормові культури, а саме: гречку висіяно на площі 30 га, кукурудзу на зерно висіяно на площі 15174 га, соняшнику на площі - 8465 га, сою на площі -4536 га, кукурудзу на силос на площі - 837 га, однорічні трави на площі – 173 га та багаторічні трави на площі - 370 га. Господарства району проводять підготовку ґрунту під посів озимих культур урожаю 2019 року, планується посіяти 5,5 тис.га. – доповіла на апаратній нараді в РДА заступник начальника управління Наталія Кошелєва.
Наразі залишається господарствам проводити, по мірі дозрівання, збирання посівів гречки, сої, соняшнику, зернової кукурудзи та підготовлювати ріллю до посіву озимих зернових під урожай 2019 року.
Якщо говорити за Сумщину в цілому, то на кінець минулого тижня обмолот ранніх зернових та зернобобових культур проведено на площі майже 250 тисяч га, що становить 97% до запланованих площ, – розповів начальник обласного департаменту АПК Олександр Маслак.
- Якщо говорити про загальну оцінку, то ми зібрали той урожай, на який розраховували, зазначив він.
За його словами, першими повністю завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур господарства Великописарівського, Краснопільського та Недригайлівського районів.
Разом з цим, йде підготовка і до посіву озимих культур. Наразі підготовили вже 55 тисяч га, що становить 27%.