Шість кроків для повернення миру

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко провела вже третій форум свого "Нового курсу", на якому презентувала стратегію миру і безпеки для України. 

Її команда розробила 6 кроків щодо встановлення миру в Україні. Вона пропонує створити новий політико-дипломатичний формат "Будапешт+". За її планами, туди мають увійти Україна, США, Росія, Франція, Німеччина, Китай та представник Європейського союзу. Деякі її тези досить дискусійні, вважають експерти. Але більшість тих, хто вірить в реалістичність її планів.
"Ніякої амністії без розбору… Ніякого особливого статусу Донецької та Луганської областей", - заявила лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Вона пообіцяла, що очистить Донбас від мін та інших небезпечних об'єктів, зробить спеціальну ініціативу для створення 10 тисяч робочих місць і модернізації економіки, відбудови житла та критичної цивільної інфраструктури, створить Міжнародний фонд відновлення та розвитку Донбасу.


Серед учасників форуму був і народний депутат від нашого округу В.В.Бухарєв (третій справа). «Сьогодні приймаю участь у роботі Національного форуму «Нова стратегія миру та безпеки». Зустрів дуже багато відомих фахівців з питань безпеки та оборони в Україні та Єврпопі. Відбувається цікава, вчасна та конструктивна дискусія з безпекових та оборонних питань», - прокоментував Бухарєв на своїй сторінці у Фейсбук.


Для встановлення миру в Україні, команда "Батьківщини" розробила 6 кроків.
Перший крок - чесно визнати реалії.
Потрібно визнати реальність, безрезультативність Мінського процесу та припинити рухатися за інерцією, зазначила лідер "Батьківщини".
Другий крок - змусити світ подивитися на війну в Україні у "правильному контексті".
За словами Тимошенко, світ хибно трактує конфронтацію між Росією та Україною як суто двосторонню проблему. Насправді ж це глобальна проблема, виклик Росії фундаментальним цінностям всіх країн.
Третій крок - створення політико-дипломатичного формату "Будапешт+".
До складу "Будапешт+" мають увійти всі країни-гаранти територіальної цілісності України.
"І в першу чергу Сполучені Штати Америки, безумовно, Росія і Україна. Але ми добре знаємо, що трохи пізніше до Будапештського меморандуму приєдналися Франція і Китай… Обов'язково має бути і Німеччина. Тому що Німеччина доклали надзусилля, щоби спробувати призупинити і припинити війну", - вважає Тимошенко.
Тимошенко стверджує, що "Будапешт+" має працювати одночасно з посиленням української армії.
При цьому Мінський процес вона припиняти не збирається, а навпаки шукатиме шляхи підвищення його дієвості.
Четвертий крок - посилення санкцій для Росії.
Тих санкцій щодо Росії, які діють наразі, за словами Тимошенко, недостатньо.
Більше того, вона каже, що вся політика санкцій повинна бути посилена та націлена на примус до повного звільнення території України та встановлення миру.
П'ятий крок - притягнення Росії до юридичної відповідальності.
Тимошенко пропонує змусити країну-агресора через позови в міжнародні суди виплатити компенсацію за шкоду, заподіяну українським громадянам, бізнесу та державі.
"Якщо всі постраждалі українські громадяни подадуть позови проти держави-агресора, то загальна сума претензій, розрахованих згідно з практикою ЄСПЛ, перевищить 100 мільярдів євро", - порахували в "Батьківщині".
Тимошенко додала, що потрібно провести ретельну інвентаризацію шкоди, яку заподіяла Росія.
Шостий крок - підтримка вимушених переселенців.
Лідер "Батьківщини" зазначає, що планує встановити тісну співпрацю з міжнародними організаціями, такими як Червоний хрест та ООН, та українськими неурядовими організаціями, що опікуються захистом прав вимушених переселенців.
"Держава має офіційно визнати постраждалих осіб жертвами збройного конфлікту", - заявила Тимошенко.
Вона обіцяє, що всі внутрішньо переміщені особи отримають гарантовану можливість безпечно повернутися додому, встановлення права власності на житло, землю та майно буде прозорим, а процедура отримання документів стане спрощеною.
Тимошенко пропонує створити Фонд виплат матеріальної компенсації для переселенців. Він, зокрема, має компенсувати витрачені кошти на ліки та медичне обслуговування.


Комментариев: 0
Добавить комментарий