Юлія Тимошенко очолює президентський рейтинг

За лідера "Батьківщини" готові проголосувати 17,7% виборців.

Лідером президентського рейтингу залишається Ю.Тимошенко, за яку готові проголосувати 17,7% тих, хто візьме участь у голосуванні та вже визначився із вибором. За А.Гриценка можуть віддати свої голоси 10,7%, Ю.Бойка - 8,9%, О.Ляшка - 8,5%, П.Порошенка - 8,3%, В.Зеленського - 8,0%, С.Вакарчука - 8,0%, В.Рабіновича - 5,9%. Рейтинг інших кандидатів менше 3%. Майже кожен п'ятий не визначився з вибором.

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», наразі, респонденти мало орієнтуються у тому, що збираються робити основні кандидати у випадку обрання президентом (від 45 до 65% респондентів не орієнтуються в планах кандидатів).

Відносно вищий рівень обізнаності опитані мають щодо планів Юлії Тимошенко (46%, з них 15% знають багато про плани кандидата, 18% - ознайомлені частково, ще 14% - знають дуже мало).

Дещо менше знають про програмні ініціативи Олега Ляшка (39%) та Петра Порошенка (36%). Майже 60% респондентів нічого не знають про плани Юрія Бойка та Анатолія Гриценка. Двом третинам респондентів нічого не відомо про плани Володимира Зеленського і Святослава Вакарчука. Як правило, відносно краще орієнтуються в планах кандидатів старші виборці. Натомість про плани Вакарчука і Зеленського краще поінформована молодь.

Майже половина опитаних однозначно мають намір голосувати на виборах президента, ще кожен п'ятий скоріше так, ніж ні.

Тимошенко має міцні електоральні позиції практично в усіх макрорегіонах, з відносно вищими показниками на Заході, в Центрі та на Півдні. Основна електоральна база Гриценка сьогодні також більше зосереджена у західних та центральних регіонах, натомість в інших регіонах країни його позиції слабші. Порошенка підтримують більш-менш рівномірно в усіх макрорегіонах за виключенням Сходу. Ляшка - на Півдні та у Центрі, Вакарчука - на Заході. Виборців Бойка, Рабіновича та Зеленського відносно більше на Сході та Півдні, з тією різницею, що Бойка і Рабіновича відносно більше підтримують на Сході, а Зеленського - на Півдні.

За показниками т.зв. «другого вибору» відносно кращий електоральний потенціал мають В.Зеленський (8,0%), Ю.Тимошенко (7,5%), А.Гриценко (6,1%), С.Вакарчук (5,7%), О.Ляшко (4,8%). За В.Рабіновича за певних умов могли б ще проголосувати 3,7% опитаних, Ю.Бойка - 3,4%, П.Порошенка - 3,1%.

Антирейтинг надалі очолює П.Порошенко: половина респондентів не проголосували б за нього у жодному випадку. Ю.Тимошенко, О.Ляшка, А.Яценюка не підтримали б у жодному разі 26-29%, О.Тягнибока - 18%, Ю.Бойка - 17%, В.Рабіновича - 15%, В.Зеленського - 13%, С.Вакарчука - 11%.

16% опитаних вважають, що наступним президентом буде Юлія Тимошенко, 12,7% - що Петро Порошенко. Ще 6,7% думають, що президентом стане Юрій Бойко, 4,7% - Володимир Зеленський, 3,7% - Олег Ляшко, 3,4% - Анатолій Гриценко, 2,9% - Святослав Вакарчук, 1,9% - Вадим Рабінович. Майже 40% опитаних не змогли спрогнозувати, хто буде наступним президентом країни. При цьому, за останні кілька місяців зросли показники впевненості у перемозі на президентських виборах Ю.Тимошенко (з 10 до 16%) та зменшилися у П.Порошенка (з 15 до 13%).

Готовність брати участь у парламентських виборах дещо нижча - 46% однозначно мають намір голосувати, ще кожен четвертий скоріше так, ніж ні.

Партійний рейтинг очолює Батьківщина, яку готові підтримати 19,5% тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором. Другу позицію ділять Опозиційний блок, Громадянська позиція та партія «Слуга народу», за які готові проголосувати близько 11%. За партію «За життя» мають намір віддати голоси - 7,2%, Радикальну партію - 7,0%, БПП Солідарність - 6,5%, Самопоміч - 4,3%, ВО Свобода - 4,1%, Аграрну партію - 2,5%. Рейтинг інших партій - менше 2%. Майже кожен шостий не визначився з вибором.

Батьківщину, Опозиційний блок, Громадянську позицію, партію «За життя» і БПП Солідарність більше підтримують респонденти середнього і старшого віку. За партію «Слуга народу», наразі, готова голосувати більше молодь.

Батьківщина та БПП Солідарність мають відносно кращі показники в усіх макрорегіонах країни за виключенням східних областей, Громадянську позицію краще підтримують на Заході та у Центрі. Опозиційний блок та партія «За життя» мають найсильніші позиції на Півдні та Сході країни, Радикальна партія та партія «Слуга народу» - в Центрі та на Півдні, Самопоміч та ВО Свобода - на Заході.

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 20 липня - 3 серпня 2018 р.

Соціологічна група «Рейтинг»


Комментариев: 0
Добавить комментарий