Митрополит Сумський і Охтирський Євлогій не братиме участь у створенні Української помісної церкви


11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення про початок процесу надання автокефалії Україні, а також скасував документ, який підпорядковував Київську митрополію Москві. Через три дні, на молебні за автокефалію, який відбувся 14 жовтня на Софійській площі в Києві, глава УПЦ КП заявив, що «ми, як домоглися автокефалії, так доб'ємося і об'єднання всіх православних церков в одну» і «створимо одну Українську Православну Церкву на чолі з Київським патріархом».

27 жовтня з`явилася реакція на події в церковному житті і з боку очільників Сумської єпархії УПЦ МП, церковні приходи якої переважають в нашому районі. У Заяві, яку підписали митрополит Сумський і Охтирський Євлогій, Архієпископ Роменський та Буринський Іосиф та Архієпископ Конотопський та Глухівський Роман, вони висловили підтримку Митрополиту Київському і всєї України Онуфрію - Предстоятелю Української православної церкви Московського патріархату.

У оприлюдненому на офіційному порталі Сумської єпархії УПЦ МП документі, голови єпархій заявили, що "зміна статусу Української православної церкви суперечить інтересам віруючих Сумщини" та висловили пітримку Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію, як «законному и единому Предстоятелю Украинской Православной Церкви».

Зазначимо, що після ухвалення рішення Вселенським Патріархатом про надання автокефалії Українській помісній церкві, очільник Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет заявив, що у створенні єдиної церкви готові взяти участь УПЦ КП, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи Української Православної Церкви Московського патріархату. При цьому, не були названі прізвища архієреїв, які підтримують автокефалію.

Заява голів єпархій УПЦ МП в Сумській області була поширена в день, коли в нашій області перебував очільник УПЦ КП  Філарет. 

Щодо церковних очільників Тростянецького району, поки що своєї позиції публічно вони не озвучували. Хоча побічно не оминають цієї  дискусії. Так, настоятель Благовіщенського храму отець Миколай Олійник на своїй сторінці у Фейсбуці розмістив вищеназвану Заяву очільників єпархій області, а перед цим 23 жовтня поділився публікацією "Союзу Православних Журналістів", в якій розміщено інтерв`ю предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія Малетича, де, зокрема, той висловлює сумнів щодо готовності до об`єднавчого собору.
Комментариев: 0
Добавить комментарий