Бродячий пес напав на вагітну жінку

Руда бродяча собака, яку «пригодували» на своєму подвір`ї мешканці одного з багатоквартирних будинків в Тростянці, вже не раз нападала на людей на вулицях Миру, Татаренка та в парку Чайковського. Нещодавно вона покусала вагітну жінку.

Випадок трапився кілька днів тому. Юлія, яка готується вдруге стати мамою, поверталася додому з крамниці. І раптом на неї вибіг собака. Пес знав її, адже його  доглядав один з сусідів. Але собака була налаштована агресивно. Спочатку вона оббігла жінку, а потім вкусила за ногу. Юля, коли прийшла додому, то побачила, що по нозі тече кров.

Чоловік повіз дружину в лікарню. Жінці була надана медична допомога. Рану обробили, але вакцинувати проти сказу не ризикнули.  З одного боку їй потрібна вакцинація - сказ є смертельним захворюванням, вберегтися від якого можна лише щепленням. Але з іншого боку – це може нашкодити дитині.

  • Зараз домінує і домашній сказ, - говорить завідувач хірургічним відділенням міської лікарні Володимир Перебийніс. – Якщо укус не спровокований і тварина веде себе не адекватно, то звертатися до лікарні треба обов’язково. 

З розмов із людьми, які проживають в цьому будинку чи неподалік, стало зрозумілим, що тут живе не тільки цей рудий пес - біля будинку мешканці облаштували справжню псарню, зробивши їм житло з дерев`яних ящиків. 

Часом собаки заходять в під’їзд і влаштовуються прямо перед вхідними дверима квартир. Тому, незнайома людина, коли вона заходить в під’їзд і рухається сходами чи тим більше підходить до дверей, наражається на небезпеку бути атакованою собаками. Деякі з мешканців не приховують, що останнім часом, коли перебувають на вулиці, носять з собою або каміння, або палиці, на випадок, щоб відбиватися 

Між тим, діагностувати на сказ собаку, яка покусала жінку, не можливо, доки псина жива. Умертвляти ж її ніхто не збирається. Тому Юлії залишається тільки спостерігати за собакою впродовж двох тижнів – саме стільки триває інкубаційний період. Але вагітна нині ціпеніє, коли до неї підходить будь-який пес. А біля її будинку живе ціла зграя. 

Незрозумілим залишається і те, хто понесе відповідальність за те, що бродяча собака напала на людину. Причому, Юлія далеко не перша постраждала. Люди розповіли, що цей рудий пес вже не раз нападав і на дорослих, і на дітей на вулицях Миру, Татаренка та в парку Чайковського. Не беруть на себе відповідальність і в ветеринарній службі. Оксана Одинцова – керівник тростянецької районної державної лікарні ветеринарної медицини розповіла журналістам, що щороку їхня служба вакцинує від сказу тисячі свійських собак і котів. А ось нічийними, тобто, бродячими, має займатися міська рада. А нашій владі зараз не до цього, хоча не раз мер і обіцяв овлаштувати в місті притулок для бродячих тварин.


А в цій історії залишається тільки сподіватися на одне - що рудий пес не хворий.

Комментариев: 0
Добавить комментарий