АКЦЕНТИ ВІД БУХАРЄВА

Час прийшов. Треба повертати країну людям. 

Стара система руйнує країну викликами з усіх боків - потурання прав людини, зовні­шня агресія, рейдерство в економіці, корупція у владі, псевдореформи… З кожним днем ми стаємо слабшими, біднішими, відсталішими. Треба цьому класти край і повернути країну людям. Навести лад у своєму домі ми мусимо самі. Але для цього Україні потрібні не порожні гасла, а нова стратегія, новий курс, нові смисли. Ми - партія "Батьківщини" разом з її лідером Ю.В.Тимошенко, знаємо, як це зробити. Ми маємо новий курс! Залишається лише обрати і виконати його.


Акцент 1: Новий курс – нові можливості для кожного

З початку червня в багатьох містах України, і Сумщини зокрема, з`явилися білборди, на яких українці побачили дещо іншу, ніж зазвичай, Юлію Тимошенко - у чорному гольфі, стильних окулярах, із зав'язаним у пучок прямим волоссям, що показувало її не стільки, як політика, скільки як людину, яка крокує у ногу з життям. Лідер "Батьківщини" запрошувала українців до дискусії навколо вироблення нового курсу для країни. А на самому Форумі, який відбувся 15 червня, за свідчення авторитетних експертів, Тимошенко встановила нову планку для українського політикуму, запропонувала зосередитись на розвитку технологій, а головним мірилом назвала щастя людини.   


В.Бухарєв.   

- Так, сьогодні вже всім зрозуміло, що Україну врятують не магазини цукерок та кредити МВФ. Ця політика нинішньої влади вже довела до знищення більшість сфер економіки, недолугі реформи зруйнували конституційні основи медицини і освіти, а низький рівень життя змусив виїхати за кордон вже близько 7 млн. українців. Втім, на форумі займалися не критикою старого, а готовністю будувати нове. А рецепт успіху шукати самим.

Тон розмові задала сама Юлія Тимошенко. Що вона пропонує? Україні потрібна дієва влада, сильна підтримкою народу, на який вона спирається. Україна має зайняти гідне місце у світі, стати частиною західної європейської цивілізації та повноправним членом НАТО і ЄС - цим Тимошенко заочно відповіла на звинувачення політтехнологів із команди Порошенка про її начебто проросійськість. 

Однозначно, потрібно зупинити агресію Росії, а Донбас і Крим повернути до України. "Доки цього не станеться, ніхто з українців не може бути спокійним", - підкреслила Тимошенко. Вона також нагадала про необхідність повернутися до Будапештського меморандуму та змусити держави, що виступають гарантами суверенітету України, виконувати свої зобов'язання.

Найефективнішим державним устроєм лідер "Батьківщини" назвала парламентську республіку. За такого устрою громадяни мають одночасно обирати парламент та очільника уряду - канцлера. І саме кандидат на цю посаду повинен очолювати пар­тійний список. Це потрібно для того, щоб "ніхто не міг витягти невідомого кандидата з-під столу, узгодити його з олігархією і показати народу", - підкреслила Тимошенко.

Економічну політику Юлія Володимирівна пропонує вибудовувати на так званій "індустріалізації 4.0" - це економіка робототехніки, високого рівня знань і програмування. Присутнім на форумі представникам малого та середнього бізнесу особливо сподобалася ідея скасування ПДВ. Цей податок з'явився на початку XX століття, коли в США була криза перевиробництва. Його скасування може стати одним із кроків до стимулювання економіки та зменшення податкового навантаження на бізнес.

Загалом, з форуму, на якому відбувалося обговорення "Нового курсу України", люди виходили оптимістичними. Захід був приголомшливим, сповненим позитивних емоцій та конструктиву. На ньому були представлені всі прошарки активних громадян, які бачать, що Україну ще можна врятувати. А ще Юлія Тимошенко показала, що жоден з опонентів не може конкурувати з нею за масштабом державницького мислення. Поки інші політики борються за владу, посади та займаються розкраданням бюджетних коштів, вона прагне об'єднати народ на шляху до країни нових можливостей для кожного.




Акцент 2: «Можливо я буду останнім Президентом…»


Електоральний рейтинг Юлії Тимошенко майже удвічі вищий за рейтинг нині діючого президента. Про це свідчать дані свіжого соцдослідження групи "Рейтинг", по якому Юлія Тимошенко і "Батьківщина" - перші, а Петро Порошенко і БПП - на 7-му. Таке лідерство у народних симпатіях свідчить, що українці дійсно хочуть зміни політичного курсу і зовсім не проти приходу нової влади в особі  Юлії Тимошенко. Тільки сама Юлія Володимирівна, підтвердивши під час прямої трансляції в "Фейсбуці", що балотуватиметься у Президенти, відразу ж і попередила українців: "Можливо, я буду останнім Президентом, якого ви вибираєте…". Чому?  .


В.В.Бухарєв:

- Такою є Юлія Тимошенко, ця тендітна жінка з залізним характером, військовою витримкою, істинна мотивація якої в політиці - зробити українську державу квітучою, щасливою для людей та обороноздатною. Як свого часу це зробила Маргарет Тетчер з Британським Королівством. На жаль, за нинішньої влади Україна стає більш зубожілою, що по власних гаманцях відчувають люди. Дедалі менше українців вважає, що країна йде у правильному напрямку, тому і не довіряє нинішній владі. І винен в цьому в першу чергу президент, посада якого дуже відповідальна. Адже у його руках зосереджені ключові питання: національна безпека, оборона, міжнародні відносини. Саме від президента залежить вирішення ключових викликів, які стоять перед країною.

Але розуміючи, яку необмежену владу і можливості цей пост дає людині,  для Тимошенко він - не самоціль. "У президентську кампанію йтиму не заради посади", - заявила вона і висловивши впевненість, що переможе, а після перемоги проведе референдум по зміні форми правління в країні.

"Можливо, я буду останнім президентом, якого ви вибираєте. Це потрібно для того, щоб зробити можливим всенародний референдум, на якому буде ухвалений новий суспільний договір - нова Конституція України" - заявила на тій прес-конференції Юлія Тимошенко.

Це означає, що для Тимошенко президентська посада, президентські вибори - це   механізм для реальних змін, на які чекає Україна. Вона хоче демонополізувати владу, зробити її, з одного боку, сильнішою щодо втілення стратегій, а з іншого  - правильно збалансованою, підконтрольною суспільству, де сильні громадянські інститути зможуть прямо  впливати на владу. Лідер "Батьківщини" впевнена, що якщо Україну не реформувати, не перезаснувати систему життя, жодного сенсу у виборах немає. Якщо ж відбудеться суттєва фундаментальна зміна нашого життя - тоді в цих виборах є зміст, - вважає Юлія Тимошенко.

Таку мотивацію я готовий підтримати своїми діями та роботою у складі команди Юлії Тимошенко.




Акцент 3: Децентралізація без гриму: «нерівні шлюби»


Коли про децентралізацію починають рапортувати державні чиновники, прості люди поблажливо посміхаються, а хто погарячіші - ті й плюються. Мовляв, можновладці самі не відають, що кажуть. Бо розрекламована "добровільність об`єднання" насправді примусова. Формування ОТГ віддане на відкуп місцевим чиновникам, які "клеють" карти нових громад на свій розсуд не рахуючись з думкою громад. А про фінансові можливості годі й говорити - бюджети одних громад збільшились виключно за рахунок інших. Ось така виявляється децентралізація без гриму. В Києві про це щось знають? 


В.В.Бухарєв:

- Не так давно я отримав листа від групи мешканців Білківської сільської ради Тростянецького району. Люди просять захистити їхнє право на приєднання сіл до міста, яке, на їхню думку, ігнорується. Направив я запит на сільського голову Білки. Коли мені ситуацію роз'яснили, показали документи, то виявилося, що все зовсім навпаки - мешканці Білківської громади провели офіційні громадські слухання, потім збори, далі була  відкрита сесія сільської ради - і на всіх цих зібраннях сільські депутати і прості селяни підтримували приєднання не до міста, а до сусіднього села - до Боромлі, яке вже має свою ОТГ. А скарги про "шлюб з містом" - там більше, так би мовити, "підкилимних інтриг" місцевих чиновників-"князьків", які і "ініціюють" подібні звернення.

Якщо перейти від конкретики до узагальнень, то, на мою думку, те, що відбувається з децентралізацією, реформою навіть не варто називати. Терміни реалізації програмних документів, покладені 2014 року в її основу, давно вичерпані, а більшість завдань залишилися утопічними прожектами. Нещодавно довелося почути висловлювання експерта Центрального офісу реформ Юрія Ганущака: "2018-й може стати останнім роком добровільного об'єднання… Нові вибори до місцевих органів влади відбудуться на новій територіальній основі. Формування районів буде здійснюватись виключно з підстав організації державної влади. Особливих переговорів тут не буде. І очевидно, що це буде об'єднання навколо міст…". 

Чи не правда, схоже на примусову колективізацію минулих років? 

Взагалі, спроби об`єд­нань сіл з містом навряд чи можна називати реформами. Розуміє це і більшість селян. Тому на цих територіях і виникає здоровий спротив проти таких "нерівних шлюбів". Крім того, формування ОТГ навколо міста сьогодні супроводжується "гібридною" передачею на їх рівень частини адміністративних функ­цій, які до цього виконувалися районними органами влади. Через це відбува­ється руйнація їх інфраструктури, загострення протистоянь між мешканцями сільських (які не входять в ОТГ) і міських, що сьогодні також відчувається у Тростянецькому районі. Тут вже планують скорочення служби по обслуговуванню одиноких престарілих в тих селах, які поза межами міської ОТГ, мешканцям цих сіл погрожують не обслуговувати їх в районній лікарні, а дітей з цих сіл - не брати в позашкільні заклади, які колись були районними, а тепер перейшли до міської ОТГ.

Ось вам і наслідки децентралізації, яка більше схожа не на реформу, а на її імітацію.

Я за любу форму децентралізації чи централізації, але за однієї дуже важливої умови - щоб це було добровільно.




Акцент 4: Довгоочікуваний Дисциплінарний статут для поліції


На цьогорічний День поліції Президент підписав закон "Про Дисциплінарний статут Національної поліції України". Тобто, документ про відповідальність поліціянтів. Ви в недалекому минулому теж людина з органів. Скажіть, як фахівець, як народний депутат, який даний закон підтримав: це допоможе створенню нової поліцейської системи країни? І чи таким цей закон є довгоочікуваним для правоохоронної системи, як говорять про нього сьогодні?


В.В.Бухарєв:

- Наявність дисциплінарного статуту - це є нормально для будь-якої силової структури. Кожна правоохоронна система, кожна спецслужба, кожен силовий орган повинні мати свій внутрішній закон, який встановлює ієрархію службових відносин, керованість та відповідальність, повноваження службовців та керівників, види заохочень і дисциплінарних стягнень, а також порядок їх застосування та оскарження. І прийняття Дисциплінарного статуту Національної поліції - це той один із необхідних важливих кроків на шляху створення нової поліцейської системи в країні. 

Так, ми йдемо цією дорогою через помилки, опір старої системи, недовіру сус­пільства, через біль втрат і ра­дість перемоги. Сьогодні від роботи поліції залежить дуже багато, в першу чергу наскільки впевнено може себе почувати проста людина, яка виходить на вулицю. 

Бо криміногенна ситуація не змінюється від заміни виві­ски чи форми правоохоронця. Там і сьогодні працюють різні люди. Багато молоді, які повірили в заклик і пішли в органи, щоб своїм прикладом покращити криміногенну ситуацію. Але туди прийшли (або залишились ще з міліції) і негідники. 

До мене, як до народного депутата, і сьогодні звертаються люди, які кажуть, що в органах вони не знаходять справедливості, що в поліцію повертаються "старі часи", коли людина в погонах відступає від закону, різними маніпуляціями обходить його, звинувачує невинного і виправдовує злочинця чи затягує розгляд справи на роки. 

Тут є і позитив, і є негатив. І Закон про Дисциплінарний статут Національної поліції України, прийнятий 15 березня 2018 року і який підтримав 251 нар­деп, допомагає в першу чергу самим правоохоронцям зрозуміти свою суспі­льну місію, а водночас і власні права та обов'язки.

У прийнятому документі є і, так звані, прописні істини, як то бути вірним присязі; знати закони, що визначають повноваження поліції; надавати допомогу та запобігати вчиненню правопорушень; поважати честь і гідність людей; під час несення служби не вживати алкоголь та інше.

Є і більш жорсткі положення, які характерні тільки для людей у погонах: поліцейському, наприклад, забороняється обговорення та критика наказів керівництва. Він отримує їх і зобов'язаний точно виконати. 

Важливо і те, що полі­цейському забороняється виконувати злочинний або явно незаконний наказ. Водночас керівному складу заборонено віддавати такі незаконні накази. 

Ось що таке Дисциплінарний статут Націона­льної поліції України. Така собі клятва Гіппократа, тільки не для людини зі скальпелем, яка бореться за життя, а для людини зі зброєю, яка те життя має захистити від будь-яких посягань.

Цей закон ще не набрав чинності, це станеться через три місяці з дня його опублікування.




Акцент 5: Проблеми округу бере на себе депутат


Громадська мережа "Опора" вчергове проаналізувала діяльність депутатів Верховної Ра­ди, обраних в одномандатних округах Сумської області. Тепер за період 8 сесії, яка тривала з 1 лютого по 1 червня ц.р. Підсумки невті­шні - активність депутатів знизилася: менше законотворчих ініціатив, менше запитів. Найбільше це стосується Андрія Деркача та Миколи Лаврика. А ось депутата від 162 виборчого округу -  Владислава Бухарєва від ВО "Ба­тьківщина" - громадська організація ставить в приклад - подав найбільше індивідуальних депутатських запитів, які стосуються проблем його округу. Ось і початок 9-ї сесії не обійшовся без його клопотань для рідного округу -  на початку липня Бухарєв подав ще два депутатських запити по вирішенню проблем свого округу: в одному лобіюється проект FM-мовлення для Лебединщини, а в іншому народний депутат просить профінансувати ремонт дороги Лебедин-Суми. Виходить, без депутата не можуть? 


В.В.Бухарєв:

- Чому не можуть - можуть? Але, незважаючи на те, що народний депутат України це в першу чергу законодавець, він має брати на себе і вирішення проблем округу. І це правильно. Нещодавно я знову вів прийоми на своєму окрузі, але спочатку проінспектував хід будівництва спіль­ного для  Тростянецького і Охтирського районів мосту через річку Ворскла. Роботи ведуться, але від будівельників почув зауваження щодо відставання від графіку фінансування з Держбюджету. Повернувся в Київ, відразу ж переговорив з Мінфіном.

Особисто проїхав автодорогою від Охтирки до Харкова, яка будується, в тому числі і за моєї ініціативи - після запиту до голови уряду Володимира Гройсмана і Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Андрія Павелка - тут робота що називається кипить, відтак подолав цю відстань за 1,5 години. Розмовляв з водіями, які часто їздять цією дорогою - ті теж задоволені і якістю, і темпами ремонтних робіт.

Маю надію, що найближчим часом буде проведено такий же якісний ремонт дороги від Охтирки до Сум. А також від Сум до Лебедина. Запит по останній з названих доріг направив у відповідні державні органи кілька днів тому. І не міг не зробити цього - незадовільний стан дорожнього покриття на вказаному відрізку автодороги негативно впливає на роботу пасажирського автотранспорту, який в свою чергу здійснює перевезення пасажирів та вантажів до обласного центру та сіл району.

Не міг не завітати і на рідну Лебединщину -  в селі Михайлівка якраз проводився щорічний дитячий районний футбольний турнір, присвячений 165-річчю від дня народження видатного місцевого лікаря, Почесного громадянина м.Лебедин Костянтина Зільберника. Завдяки моїй модерації і сприянню Федерації футболу України, тут для сільської школи побудували сучасний футбольний майданчик зі штучним покриттям. На ньому турнір і відіграли. Діти у захваті, батьки щасливі за такий подарунок. А кубок вдруге поспіль виграли господарі (учні Михайлівської середньої школи). Привітав переможців і всіх учасників. 

Сподіваюся, що такі змагання на Лебединщині тепер будуть і в інших селах - Будильці, Василівці, Ворожбі, Голубівці, де теж побудовані сучасні та за європейськими стандартами футбольні поля.




Акцент 6: Цинізм на мільярд, що викликає огиду


Усіх небайдужих сколихнула новина про те, що керівництво "Нафтогазу" розпиляло між собою $45 600 000, як преміювання за перемогу у Стокгольмському арбітражі. І це тоді, коли грошей від "Газпрому" Україна ще не отримали, бо той подав апеляцію на рішення арбітражу. Але це не завадило Коболєву і його "компанії" розпихати премії по своїм кишеням. Ані Президент, ані парламент чи уряд ніяк не відреагували на цей аморальний факт. Чи тут все законно?


В.В.Бухарєв:

- Це безпрецедентна корупція, коли на п'ять людей виділяється 1 млрд. 200 млн. грн. якоїсь невідомої премії. А до того ще на 60-70% хочуть підвищити рівень тарифів на газ. Керівник нашої фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко ініціює розгляд у парламенті питання про негайне звільнення голови НАК "Нафтогаз" Андрія Коболєва. Але парламент своєю бездіяльністю прикриває це питання.

Такий цинізм відверто викликає огиду! Тому що у найближчого соратника Коболєва - Юрія Вітренка при цьому вистачає нахабства говорити про збитковість "Нафтогазу" через "неринкову" ціну газу для населення. Тому що зарплатня в тисячу гривень на день солдатам, що ціною власного життя захищають Україну у реальній війні на східному фронті, так і залишилась пустою передвиборчою обіцянкою президента Порошенка. Тому що дітей-сиріт викидають з інтернатів на вулицю, тому що "нема грошей в бюджеті" для облаштування їм мінімальних житлових умов…

Фракція "Батьківщина" вимагає негайно заслухати в парламенті звіт енергетичного блоку уряду та керівника НАК "Нафтогазу" щодо розвалу енергетичної галузі України. І крім пояснень з оборудками на преміях, ми б хотіли отримати відповіді і на питання щодо формування тарифу на газ. Адже після підняття цього тарифу, що вимагає МВФ, практично 90% населення буде змушене йти в чергу за субсидіями. Це реальний розвал бюджетної політики та енергетичної системи України.




Акцент 7: Приїжджайте в Підопригори: буде круто!


Популярний в Україні "Квартал-95" завдяки ініціативи Владислава Бухарєва святкуватиме День Незалежності України на Сумщині. Найкращі артисти студії знову проведуть  грандіозний фестиваль у Підопригорах, що на Лебединщині, виступлять під відкритим небом перед десятками тисяч глядачів - безкоштовно.


В.В.Бухарєв:

- Традицію не порушуємо. Цього року захід знову відбудеться на Лебединщині. Причому, саме 24 серпня, у День Незалежності України. Як і раніше, тут традиційно пройде ярмарок народної творчості, виступатимуть багато відомих і місцевих артистів, а його родзинкою буде всесвітньо відомий колектив Студії "Квартал-95". Уже другий рік поспіль завдяки спонсорам гості фестивалю, мають можливість побачити наживо виступи зірок українського шоу-бізнесу топ рівня. У 2017 році це були Влад Яма та гурт Дзідзьо. Цього року відбудеться фан-зустріч з акторами серіалу "#Школа", виступ головної зірки цього серіалу, фіналістки шоу "Голос Країни" Анни Трінчер, а родзинкою стане концерт нового проекту Олексія Потапенко (Потап) "Мозги". 

Ведучим "KvartalFEST 2018" уже втретє стане Артем Гагарін - шоумен, представник студії "Квартал 95". Приємним сюрпризом для всіх гостей стане показ фільму студії "Квартал 95" "Слуга народу 2".

Хвилюючою особливістю цього фестивалю є виконання всіма відвідувачами   Лебединщини Гімну України. Уявіть - тисячі його гостей в один голос піснею урочисто восхваляють нашу рідну Батьківщину. 

"Kvartal-Fest" є наймасовішим заходом Східної Європи. У минулому році на фестивалі був встановлений рекорд за кількістю глядачів - понад 150 тисяч осіб! У цьому році "кварталівці" споді­ваються побити його. В цій приємній процедурі я запрошую і всіх ваших читачів - приїжджайте у село Підопригори, щоб разом увійти в історію наймасовішого шоу.   Будьте певні, сумувати буде ніколи. А День Незалежності запам'ятається на все життя.



Комментариев: 0
Добавить комментарий