Усі українці знають, як виглядає будівля Верховної Ради України. Проте далеко не всім доводилося побувати всередині. 12 червня в українському парламенті був тростянецький день. Доки народні депутати працювали у комітетах і комісіях, біля тридцяти учнів трьох сільських шкіл - Боромлянської, Білківської та Полянської, побували у Верховній Раді. Поїздку для дітей організував наш народний депутат Владислав Бухарєв.
Того ж дня до наших дітей приєдналося ще дві групи школярів з Сумщини - з Лебедина та Охтирщини.
Першим кроком було зайти до ВРУ. Це не так просто. На вході стоїть охорона, кожен показує паспорт чи свідоцтво про народження, охоронці звіряють прізвища із зареєстрованими на екскурсію. Далі ти проходиш крізь турнікет, твої речі перевіряють.
Й ось нарешті в парламенті.
Учні побували на історичних сходах Ради, в кулуарах та у сесійній залі.
Цікаву і пізнавальну лекцію провела для дітей екскурсовод, яка розповіла про історію діяльності головного законодавчого органу держави, про саму будівлю, як архітектурну пам'ятку країни, яку було збудовано у 1939 році за проектом архітектора В.Г. Заболотного. Дуже цікавою була розповідь про художнє полотно "Державотворення" (художник О.Г. Кулаков), на якому зображено момент прийняття Акту проголошення незалежності України. Також дітям розповіли і показали прапор України, внесений у сесійну залу Верховної Ради 24 серпня 1991 року.
Весь цей час з ними був і Владислав Вікторович Бухарєв. Залюбки відповідав він на запитання. Коли зайшли до залу під куполом, наш депутат показав своє робоче місце.
- Ви задоволені своєю роботою, як народний депутат? - запитали у нього.
- Так. Я думаю, що ця Верховна Рада видала багато потрібних законів. Я старався не пропускати роботу у Верховній Раді, Комітетах і був присутній приблизно на 80 відсотках пленарних засідань. Відсутній був тільки з поважних причин.
Як з`ясувалося, буквально в цей же час, саме в цей день В.В.Бухарєва Президент України В.Зеленський призначив Головою Служби зовнішньої розвідки країни. Тому вітаючи його з новою посадою, було ще й відчуття і проводів депутата - трішечки й сумно, що зробивши для свого округу дуже багато корисного, надбавши досвід парламентаря, тепер він переходить на роботу у зовсім іншу сферу. Чи жалкує сам і чи збирався продовжувати депутатську кар'єру?
- Ні. В наступну Раду я балотуватися не буду, - твердо каже В.В.Бухарєв.
А стосовно організованої екскурсії дітям до Верховної Ради дуже задоволений.
- Ми часто говоримо, що наше майбутнє - наші діти. То чому не дати можливість підростаючому поколінню приміряти і до себе роль політиків вищого щаблю. Вже сьогодні ці діти переймаються майбутнім України, цікавляться реформами, діяльністю Ради, - говорить народний депутат України Владислав Бухарєв.
Всі школярі отримали масу приємних вражень від перебування у стінах парламенту. Після цікавої екскурсії діти пообідали у парламентській їдальні.
Скрізь дітей супроводжували педагоги: Л.Б. Маленко (Білка), О.А.Яреськовська (Боромля), Л.І.Басова (Поляне).
Назвемо і дітей, які побували у Києві:
Боромлянський НВК: Юлія Баглик, Єлізавета Воробей, Іван Яресько, Яна Крупеня, Олександра Тютюн, Дарія Губар, Олена Липченко, Валерія Скринька, Єлізавета Солодка, Вікторія Шахова.
Білківська школа: Дмитро Кулібаба, Максим Овчаренко, Станіслав Бабич, Яна Коробейник, Каміла Маленко, Аліна Онда, Ліза Кузьменко, Богдана Лісняк, Даша Голосна.
Полянська школа: Аня Євсюкова, Ліля Євсюкова, Денис Давидов, Богдан Тесленко, Єгор Зубаха.
А коли В.Бухарєв запитав у школярів, чи не хотіли б вони самі спробувати себе в якості законотворця, то більшість активно підняли руки вигукуючи, що коли повиростають, то спробують себе в реальності стати депутатом.
Екскурсія до Верховної Ради України залишила у хлопців і дівчат гарні спогад. Діти охоче поділились враженнями:
- Я про таке і не мріяла. Тепер я все побачила на власні очі, дуже цікаво, - каже Ліля.
- Чомусь думала, що зал, де засідають депутати, значно більший, ніж він є насправді. Мені сподобалась екскурсія та їжа у їдальні Верховної Ради, смачна, як вдома, - доповнює Аня.
- Мені сподобалась зала засідань, де депутати сидять, там дуже гарно, особливо оця велетенська люстра з кришталю, - каже Богдан.
У всіх була можливість багато фотографуватись.
Але на цьому казка про реальних політиків і державних діячів не закінчилась. Відвідини парламенту було не останнім дивом для тростянецьких учнів. На виході з Верховної Ради їх зустрів відомий телеведучий, керівник групи "Квартал 95" і активний учасник виборчої команди ЗЕ у президентській компанії - Артем Гагарін.
На пропозицію Владислава Бухарєва він погодився провести для дітей екскурсію від парламенту до будинку, де працює Президент Зеленський.
- Сьогодні спробував себе в ролі екскурсовода. Провів екскурсію для талановитих діток Сумщини. Школярі з Лебедина, Тростянця, Охтирки і районів приїхали до Києва, щоб побачити Верховну Раду ... я запропонував прогулятися до Адміністрації Президента і подивитися по дорозі красиву будівлю НБУ, загадковий Будинок з химерами і заглянути у вікна до Президента, - сказав Артем.
При чому останні слова його були не спроста загадковими і дивними. Адже за інформацією того ж Гагаріна президент в цей час проводив нараду на четвертому поверсі своєї Адміністрації і, зрозуміло, ну ніяк не можна було навіть найспритнішому дострибнути до нього.
Однак диво сталося - Гагарін набрав номер по телефону і через деякий час шторка на вікні відсунулася і у віконній рамці всі побачили Володимира Зеленського. Діти шаленіли від щастя, махали руками і голосно кричали: "Слава Україні!". Президент і сам не приховував щастя від дитячих вітань. Він теж привітав школярів, зробив селфі і через деякий час пішов на свою нараду.
Ось так один день, проведений учнями трьох шкіл Тростянеччини у стінах Верховної Ради, біля Адміністрації Президента та на вулицях столиці України - Києва, залишив у хлопців і дівчаті спогади не тільки на численних фотокартках, а й у серцях.