Акценти від Бухарєва.
Україна має велич нації, родючі землі, багаті ресурси і освічений народ. Не вистачає лише щасливого життя. А все через те, що всі попередні роки ми тільки те й робили, що марнували наші багатства, можливості і перспективи. Ми маємо припинити епоху змарнованих шансів. Наші люди вміють робити великі справи. Треба дати їм шанс піти Новим курсом. І вони віддячать Україні тисячами шансів…
Акцент 1. Об`єднатися навколо лідера на курсі перетворень
Провідні політологи вже не сумніваються, що Тимошенко пройде до другого туру президентських виборів. І справа навіть не в її високих електоральних рейтингах. Визначальним фактором називають те, що вона представила суспільству революційну програму перезаснування України з корумпованої і економічно відсталої у сильну і процвітаючу державу. Тимошенко так цю програму і назвала: "Новий курс України", де прописані рецепти перетворень в усіх сферах. В ній і зміни до Конституції, новий економічний, аграрний курс. Напередодні виборчої президентської компанії цей "Курс" цілком може стати Ю.В.Тимошенко передвиборчою програмою, як майбутнього кандидата. Це так?
В.В.Бухарєв:
- Справа не в одній Тимошенко чи в формальному передвиборчому документі, який писатимуть всі кандидати - більшість українців хочуть змінити нашу країну на краще. Причому, міняти так, як вони її хочуть бачити, а не групка нинішніх очільників, які ще у 2015 році пообіцяли рай від 144 реформ.
Що ми отримали насправді? - бідність мільйонів, корумповану економіку, безвідповідальних чиновників, застарілу інфраструктуру... По суті, як сказала наш лідер Ю.В.Тимошенко, ми змарнували 27 років незалежності, спостерігаючи, як розвивається весь цивілізований світ. Ми маємо припинити епоху змарнованих шансів та втрачених надій. Як так можна себе не поважати, щоб не скористатися унікальними можливостями, дарованими нам природою, кліматом, географією?
Кожного дня ми дивимося по телевізору і дивуємося - чому Азія так стрімко проводить реформи, чому Ізраїль в умовах військового конфлікту успішно розвиває економіку, чому в більшості країн Європи середня зарплата біля тисячу євро, а у нас ледь на сто витягує?
За шість місяців цього року українці, які працюють у Польщі, перерахували в Україну мільярд доларів. Вдумайтеся в цю цифру!
А ще є Канада, США, Іспанія, Італія, Португалія та інші десятки країн, де працюють наші співвітчизники... За оцінками Національного Банку, цього року очікується отримати від українців, які працюють за кордоном, приблизно 11 мільярдів доларів США. Це більше, ніж ми за останній час отримали від МВФ. Тобто, ми будуємо цілі національні економіки за кордоном. То невже не впораємося з нашими домашніми справами? Впораємося! Тільки для цього треба об'єднатися навколо нашої спільної національної мети - мети успіху. І тоді нас не спинити.
«Владислав Бухарєв з лідером фракції ВО «Батьківщина» Юлією Тимошенко під час пленарного засідання Верховної Ради України».
Це і є той самий "Новий курс України", до якого Юлія Володимирівна Тимошенко і її команда закликали долучатися всіх українців, які хочуть і готові рухатися вперед і тільки вперед, кому набридло спостерігати за вічним падінням рівня реального життя та хвалитися здобутками й перемогами вікової давнини. Нам час рости до успіху, прямо зараз.
І Юлія Тимошенко запросила всіх до участі розробці запропонованого курсу. На форумах, які вона провела по змінам до Конституції і економічному курсу, відбулися презентації проектів, а сам Новий курс - він в подальшій розробці, і свої пропозиції до нього може надати кожен бажаючий. Для цього створена постійно діюча національна платформа. Як на неї зайти, розписано на сайті партії "Батьківщина".
Разом ми відродимо заводи, побудуємо нові дороги та модернізуємо наші міста. Ми відкриємо можливості для успішної роботи підприємців і фермерів, гривня буде сильною, кредити доступними. Це створить нові робочі місця і кожен реалізує свій потенціал. Українці будуть заможними, а Україна - сильною. Грунтуючись на успіхах національної економіки, створимо справді потужну професійну армію Я впевнений в успішності такого курсу.
Акцент 2. Курс до НАТО і ЄС: «Батьківщина» - за!
Чим ближче до виборів, тим більше українцям підсовують різного роду популістські обіцянки - позбутися депутатської недоторканості, повернути втрачені вклади, підвищити соціальні виплати... Новою фішкою провладних сил стали заклики внести до Конституції положення про Європейську і Євроатлантичну інтеграцію, курс на членство до НАТО і ЄС. Особливо на цьому наполягає президент. А фракція "Батьківщина" вважає це реальним знаком, ви за чи проти цього курсу?
В.В.Бухарєв:
- Відразу після початку російської агресії в березні 2014 року фракція "Батьківщина" внесла пропозицію повернутися до теми членства України в НАТО і Європейському Союзі, що було навмисно викинуто в 2010 році режимом Януковича. Тільки з того часу наш законопроект так і пролежав в парламенті нерозглянутим. Політичної воли коаліціантів не було. Лише в червні минулого року цю пропозицію повернули в стіни парламенту і тепер так звана більшість це показує, як велике власне досягнення. Наскільки щирими є такі заяви?
В рамках участі у 15-тій щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії, голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко провела зустріч з екс-Генсеком НАТО та прем'єр-міністром Данії Андерсом Фог Расмуссеном і подякувала за підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України
Нагадаю, що у 2005 році Порошенко в інтерв`ю одному з німецьких видань говорив, що майбутнє України - це міцний союз з Російською Федерацією; у 2010 році Порошенко розповідав, що Харківські угоди - це мистецтво компромісу; у травні 2014 року, ще коли він був кандидатом у президенти, на питання про членство в НАТО заявляв, що, мовляв, статут НАТО забороняє країні, яка перебуває в стані війни, членство в НАТО. Однак все це не так - ніякого статуту у НАТО не існує, а є лише Вашингтонський договір, і в ньому такої статті немає. А ще президент Порошенко у 2014 році блокував референдум по НАТО, який організовувала "Батьківщина". Саме тоді, у 2014 році, Юлія Тимошенко і фракція "Батьківщина" у Верховній Раді України запропонували провести референдум щодо членства в НАТО. Тоді ці плани, незважаючи на конституційно зібрані підписи, були зірвані вже нинішнім Президентом України - Верховним Головнокомандуючим Порошенком.
Фахова розмова про НАТО професіоналів : В.В.Бухарєв - колишній перший заступник Голови СБУ і Б.І.Тарасюк - дипломат, політик, двічі міністр закордонних справ України
Тепер він - за НАТО. Ми всі розуміємо, що робиться все це перед виборами, коли хтось вирішив попіаритися, в тому числі і очільник держави, як у 14-му робив він це на швидкому закінченні війни.
Втім, мої зауваження ніяк не заперечують підтримку нашої фракції і партії "Батьківщина" курсу на членство до НАТО і ЄС. Більше того, наша фракція внесла в цей закон і свої пропозицій.
По-перше, закріпивши в Основному законі наш вибір - європейський і євроатлантичний. Друге - що президент є гарантом підтримання високого рівня обороноздатності України. І третє - це стосується пункту перехідних положень, якою було підкріплено право Росії мати свою базу флоту в Криму. Ми пропонуємо відозмінити пункт 14 і закріпити норму, яка дає право Альянсу використовувати військові бази, які є на території України.
Тому позиція "Батьківщини" більш ніж чітка - ми за Європейську і Євроатлантичну інтеграцію і цей курс нами підтримується однозначно.
Акцент 3. Ціна на газ: як людям пережити зиму?
Зростання ціни на газ, чого боялися прості українці і непрості політики, стало реальністю. Питання тільки коли і наскільки. По тій інформації, яка вже просочилась, газ коштуватиме від 8 до 10 тисяч грн. за тисячу кубів. А значить цифри в наших платіжках зміняться в бік зростання від 30 до 50%. В уряді пояснюють, що ціна на газ підвищується, аби були гроші, щоб віддавати борги МВФ. То виходить, в уряді визнають, що новою підвищеною ціною на газ по суті кожного українця обкладають додатковими податками, який через бюджет піде для обслуговування боргів. Ви підтримуєте таку політику держави?
В.В.Бухарєв:
- На наше тверде переконання газ для громадян взагалі не повинен дорожчати. Для цього немає підстав. А наслідки можуть бути трагічними, бо мільйони українців не зможуть по новим тарифам платити, а відтак - пережити зиму у теплі. І бюджет не впорається із виплатою такої кількості субсидій. Натомість, нашій країні, як повітря, потрібен свій ринок газу. Але для цього потрібно створювати конкуренцію на ринку енергоносіїв, розвивати власний видобуток.
Звичні для Сумщини краєвиди на фоні бурових - газ і нафту добуваємо під ногами, а людям їх продають втридорога із-за кордону. Ганьба!
Замість цього влада грає у монополію із наближеними до неї олігархами. Минулого тижня стало відомо, що Нафтогаз вкотре пропонував уряду позбутися 49% вітчизняного ГТС - тієї самої труби, що забезпечує державі дохід за транзит у 3 млрд. дол. Тієї самої труби, через яку Газпром винен України мільярди доларів і ніхто не гарантує, що кінцевим покупцем половини нашої ГТС не стане Росія, Газпром чи афільовані з ними структури. Фракція "Батьківщина" внесла законопроект про заборону будь-яких маніпуляцій в управлінні газотранспортної системи. Він забороняє відчуження ГТС або її передачу в оренду будь-якій іноземній структурі. Але вже півроку його в профільному комітеті блокують.
Підвищення ціни ще можна було б зрозуміти, коли б це входило у витрати на видобуток, транспортування, прибуток, планові інвестиції тощо. А уряд каже - потрібні кошти на сплату кредитів МВФ. Тобто, це додатковий податок.
У мене виникає питання - а люди згодні обслуговувати ці борги? В них цього ніхто не питав. Чотири роки тому на виборах нинішня влада говорила про економічно обгрунтовану ціну на газ - всього у 70 доларів. Зараз ціна 380 доларів, а хочуть довести до 450, або біля 12 тисяч гривень за тисячу кубів газу. Це справжній пограбунок.
На Сумщині знають, що таке «газовий тиск» діючої влади - рік тому незаконно зупиняли Качанівський ГПЗ, припиняли газопостачання відразу до чотирьох населених пунктів Роменського району. Разом з народним депутатом В.В.Бухарєвим людям довелося неабияк повоювати, щоб все виправити. На фото: на одній з «газових» нарад на Роменщині
Коли наша фракція запитала, звідки такі ціни, ми почули, що ці гроші підуть на відкриття нових свердловин. Так ось, за чотири останні роки жодної копійки Нафтогаз не спрямував назад на ці цілі. А навіщо - у керівника Нафтогазу зарплата біля 6 млн.
Тому і маємо 60% родин-субсидіантів і астрономічну цифру на субсидії - 71 млрд. грн. Але давайте поставимо питання по-іншому: а де ж беруться субсидії? А вони беруться з бюджету. А в бюджет ми з вами платимо податки. І коли 2/3 населення в субсидіях - це просто суцільний залік державного масштабу. Ці видатки не монетизовані. Це просто взаємозаліки, які йдуть по колу. Як на мене, то ця ситуація, як лакмусовий папірець характеризує нинішній соціально-економічний стан, в якому дві третини населення перебувають в бідності. А відмовитись від сплати частині населення субсидій - це означає відмовитись від цієї частини населення, кинути їх на самовиживання. Це шлях ще до більшої бідності. Що робити? Потрібно виводити економіку з тіні, піднімати зарплати і пенсії, щоб люди виходили на власні сімейні бюджети.
Причина критичної ситуації з ціною на газ ще й у тому, що Нафтогаз залишається монополістом на ринку газу. Ця сфера і надалі залишається в його руках. Собівартість півтори тисячі - продають по сім, піднімають до десяти-дванадцяти. То ж і виходить, одним ярмо - іншим вигода. Уже з вересня Нафтогаз підвищив розцінки на газ для промисловості, мають намір зробити це і для населення. І це стане непосильним ударом.
Акцент 4. Недолуга медреформа викидає хвору людину на узбіччя
Проблема безплатного забезпечення інсуліном хворих на діабет, про яку з початку 2018 року начебто призабули, знову вголос заявляє про себе. Вже сьогодні не всім інсулінозалежним людям вистачає безплатного інсуліну, яким забезпечувати хворих на цукровий діабет зобов'язалася держава. А таких дедалі більшає. Проте, держава виділила фінансування лише на третину від потреби. Через що наприкінці року в районах області склалася дуже складна ситуація щодо забезпечення інсуліном тих, чиє здоров'я підточує невиліковна хвороба.
В.В.Бухарєв:
- Держава з нами не зовсім чесно поводиться. Схоже, децентралізація, про яку так багато говорять, "розхолодила" центральні державні органи, які дедалі частіше перекладають фінансування державних програм на місцеві бюджети. Через це і виникає багато непорозумінь, зростає соціальна напруга.
Я вкрай стурбований таким станом і не збираюсь миримося з таким неподобством. Зовсім недавно, під час сесійного тижня, скористався правом народного депутата України і з трибуни Верховної Ради України звернувся з депутатськими запитами до Прем'єр-міністра України В.Гройсмана, голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я О.Богомолець, в.о. міністра охорони здоров'я України У.Супрун з цієї кричущої проблеми, що наразі турбує жителів Сумщини, і яку потрібно якнайшвидше вирішити. Особисто розповідав цим людям про критичну ситуацію щодо забезпечення інсуліном хворих на діабет, які без ін'єкції приречені на вимирання. Гроші, очевидно, таки знайдуть. Але чи не буде запізно для декого із так званих "інсулінозалежних"…
На жаль, наші очільники, від яких залежить вирішення проблеми, замість роботи по суті обмежуються порадами та відписками. Хоча чи це перший такий серйозний "прокол" у сфері медицини? Згадайте, теж саме було з прививками для дітей. Швидка тепер додому не приїде - тільки з вулиць забиратимуть людей. І ніхто не розуміє, як відбуватиметься взаємозв'язок з сімейними лікарями - тепер навіть якщо у вас серйозна кровотеча, в лікарні вас не приймуть, доки сімейний лікар не випише вам направлення. В місті ще якось можна знайти вихід, а в селі?
Травень 2018 р. - брифінг В.В.Бухарєва в прес-центрі Верховної Ради після його звернення до уряду виділити з Державного бюджету для Сумського обласного онкодиспансеру 78 млн. грн. на сучасне обладнання та реконструкцію променевого відділення
Сьогодні до мене на прийом, як до народного депутата, багато йде людей, які благають допомогти знайти гроші на лікування. А міністерство охорони здоров`я веде країну до того, що за все вже зовсім скоро доведеться платити всім - грижу видалити - 50 тис., апендицит - 38 тисяч, не дай Бог онко - то вже вся сім`я на роки в борги залазить. Це просто жах. І все це робиться під благими гаслами.
Результат - лікарі почали виїжджати з України. Вже є такі лікарні, де всі хірурги виїхали за кордон, немає кому лікувати хворих. І це другий бік трагедії під назвою медреформа.
Що можу порадити? Для людей - не хворіти, для медиків - протриматися. Бо реформа охорони здоров`я потрібна, як галузі. Але не така, яка викидає хвору людину на узбіччя. І це треба змінювати.
Акцент 5. Земля і люди: ризики залишитись ні з чим
Не так давно фахівці ООН прорахували, що очікує планету Земля найближчі 10-20 років. Одна із загроз - збільшення територій з недостатньою кількістю їжі. Іншими словами - багато людей будуть жити впроголодь. Наша країна - одна з найбагатших по чорноземам. Тому нас, начебто, це не стосується. Багато простих людей мають земельні паї, які вони, як правило, передали в оренду для обробітку чи то місцевим фермерам, чи то великим агрокомпаніям. Яка в мабутньому доля цієї землі. Коли вона стане товаром? І чи готова "Батьківщина" відмовитися від мораторію на продаж землі?
В.В.Бухарєв:
- У сучасних реаліях - за умов рейдерства та недовіри до правоохоронної системи, відкриття ринку землі неможливе. А щодо мораторію, то Польща мала мораторій на продаж землі 12 років і за цей час зробила структурні реформи як в сільському господарстві, так і в банківському секторі. Натомість наша влада не в змозі сьогодні забезпечити захист прав власності ні українцям, ні міжнародним інвесторам.
Тому відчуваючи відповідальність перед майбутніми поколіннями, піклуючись за долі наших дітей і онуків, ми не маємо права сьогодні продавати землю. Хоча нині вітчизняні чорноземи на тіньовому ринку вже прибираються до рук кількома відомими родинами, і тепер намагаються це узаконити. Вони не дозволять аграріям викупити за розумною ціною землю, на якій ті працюють. Адже якщо землю виставлятимуть на аукціони, ціна буде такою, що аграрії не зможуть конкурувати.
Саме тому землю можна буде продавати лише тоді, коли ми відчуємо, що жодні транснаціональні латифундистські корпорації не зможуть її привласнити, коли банківська система стане стабільною. І першими кандидатами на отримання землі мають бути фермери, які на ній працюють.
Фракція ВО «Батьківщина» у Верховній Раді: коротка перерва в слуханнях - можливість обмінятися думками
Якщо ж землю почнемо продавати, то її за одну ніч скуплять латифундисти. І ні про яке фермерство тоді годі буде говорити. І якщо по всьому світові не вистачатиме їжі, то ці ж латифундисти зерно продадуть не нам, а за кордон. А те, що виростять для нас, його без рукавиць в руки не візьмеш. Сьогодні кури вже зерно з деяких полів не їдять - а якщо їдять, то дохнуть. То що буде з нашими чорноземами? Ми хочемо, щоб нащадки нас прокляли?
Існують загрози і по земельним паям. Порадив би людям не довірятися по власності на землю тільки паперам, які маєте. Головним підтвердженням вашого права на землю є запис в земельному кадастрі. Тому хоча б раз на два тижні відкривайте через Інтернет цей кадастр, який доступний для вільного перегляду, і перевіряйте, земля у вашій власності чи ні. Адже, сьогодні люди підписують такі договори, по яким відібрати землю у них дуже просто.
Також порадив би власникам паїв ще раз уважно перечитати договори оренди ваших земельних паїв. Якщо ви там знайдете поруч з словом "оренда" слово "емфітевзис", то вважайте, що над вашим паєм нависла велика загроза.
Бо емфітевзис - це довгострокове речове право орендаря на чуже майно. І несумлінний орендар цілком може без вашої згоди віддати ваш пай в суборенду або закладати вашу землю, як заставу, в банк. Крім того, ви будете зобов`язані продати землю, якщо захочете, тільки цьому орендарю. А це означає, що не ви зможете диктувати за землю свою ціну. Тому це слово з договору треба прибирати. Якщо його вписали без вашої згоди - це кримінал.
Не так давно лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко в Миколаєві проводила зустріч з аграріями, розповідала про намічений нею аграрний курс для країни, який дозволить галузі в цілому перейти від сировинної до інноваційної моделі розвитку. Ми не сумніваємося, що розвиток аграрної галузі - це запорука процвітання України.
Акцент 6. Хвалиш владу – патріот, критикуєш – «рука Кремля»
Президентська кампанія офіційно ще не стартувала, а деякі з її майбутніх учасників вже перейшли всі можливі так звані "червоні лінії" етики і моралі. З телевізійних екранів та газет щодня ллється бруд на Юлію Тимошенко та її сім`ю. Більше того, бруд цей беззаперечними фактами багатократно спростовувався. Але провладні політики та так звані експерти продовжують ширити брехню довкола лідера "Батьківщини". Щось подібне з дискредитації Тимошенко проводила і минула влада Януковича. Історія повторюється?
В.В.Бухарєв:
Наступний рік - рік президентських і парламентських виборів. І ми дуже добре пам`ятаємо 2010 рік, коли фальсифікаціями, обманом і насиллям прорвалися до влади абсолютно антиукраїнські сили, змінили курс і це завершилося війною, втратою території, гибеллю людей.
Аби цього не допустити, і не розпалювати "міжусобні" війни, саме Юлія Тимошенко закликала напередодні початку всіх цих виборів, підписати всім політикам, які збираються балотуватися на президентську посаду, а також до Верховної Ради, меморандум щодо незмінності курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію, відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.
Юлія Тимошенко закликала політиків не розповсюджувати відверту брехню та прокремлівську інформацію, яка розриває країну, а порушувати справді важливі теми, які турбують кожного громадянина.
Прес-конференція Юлії Тимошенко. «Замість того, щоб виконувати зобов’язання перед громадянами, влада 90 відсотків своїх зусиль спрямовує на боротьбу з опонентами», - заявила лідер «Батьківщини
А що ми бачимо у відповідь на такі заклики лідера "Батьківщини"? Одночасно з поливанням бруду, своїм опонентам влада почала навішувати ярлики "представників партії реваншу". Так, в умовах гібридної війни завжди можна звинуватити опонентів, і зробити їх чи то "ворогами країни", чи-то реваншистами, чи-то "п'ятою колоною". І за таких умов хто критикує владу, той критикує державу. І це вже, виходить, антидержавна позиція. І тим самим ви вже проти держави.
Так само по медіа: хвалять чинну владу - це патріотичні медіа, ті, що критикують - це вже реваншисти. І не треба ніякої цензури. Тому що цими ярликами можна добряче "накачати" суспільство.
Ось вам ідеальний грунт для різного роду маніпуляцій, звинувачень, медійних атак і фальсифікацій. Це серйозний виклик для суспільства, коли Україну намагаються поділити на два класи: хто підтримує владу - патріоти, хто її критикує - «рука Кремля».
Що тут скажеш? Можу хіба що порадити дослідити два телеканали - спочатку "5", всім відомо кому належить і на кого працює, який входить в групу "Укрпромінвест", підприємства якої платять податки в РФ. А це, вважайте, допомога країні-агресору. Інший телеканал - "Прямий" - який напряму придбаний у сина Януковича. Весь світ застосовує санкції проти родини Януковичів, а ми у нього купуємо телеканал.
І останнє. Сьогодні важливо, аби ніхто не забував, що поливання брудом Тимошенко - це діяльність проросійських сил в Україні. Вибори Президента 2019 року визначать: президентом стане проукраїнський політик нового ґатунку, що ліквідує клани та відновить справедливість, чи прокремлівський засланець, що поверне Україну у лоно "руського міру".
Акцент 7. З такими майстрами-професіоналами ліс в надійних руках
Щороку Сумським обласним управлінням лісового та мисливського господарства в переддень Дня працівника лісу, проводиться спартакіада з лісового багатоборства. Цього року вона відбулася на вашій малій батьківщині - в селі Михайлівка Лебединського району. Ви були серед гостей. Які асоціації від побаченого, як ліс рубають?
В.В.Бухарєв:
- Найкращі. Я побачив професіоналів лісової справи за фаховими та чіткими діями яких було приємно спостерігати. З дванадцяти лісгоспів області були команди - і в усіх я бачив майстрів своєї справи. У програмі змагань було чимало цікавих видів, поєднаних з професіями лісівника чи мисливця. Наприклад, метання сокири чи розпил колоди двохручковою пилою; стрільба з пневматичної гвинтівки або користування ранцевим вогнегасником; випилювання деревних млинців бензопилою або поперечне розрубування сокирою дерев'яної колоди; біг по 20-ти метровій колоді та лісова естафета.
Пік майстерності - випилювання деревних млинців
Найбільш видовищним залишалося перетягування канату, або як нині прийнято казати - линви. Вміти все це - значить бути справжнім майстром.
Учасники спартакіади демонстрували силу, витривалість, спритність, відмінну фізичну підготовку та спортивну майстерність. На всіх етапах витав дух чесної, дружньої конкуренції.
Можна сказати, що кожен лісгосп, кожен колектив підтверджували високу марку своїх трудових колективів. І люди показали, що мають і знання, і сили, і вміння, що вони працівники - на всі руки майстри. І те, що вони показали на цій спартакіаді, це вони показують на своїх робочих місцях щодня, виходячи в ліс чи на лісопереробне виробництво. Вони вміло водять автомобілі, орудують бензопилами, дбають про рослини і дають лад вже дорослим деревам.
І це прекрасно, що кожного року проводиться таке професійне свято - бо ті, хто сюди приїхали, отримали радість і насолоду, спостерігаючи за учасниками команд, спілкуючись між собою.
Спартакіада лісівничих професій - це не тільки командне змагання. Бачив, спілкувався з цілими родинами, які приїздили, батьки передають свій досвід і вміння дітям, зростають династії, молодші продовжують традиції старших.
Я побачив, що такі змагання у лісівників Сумщини - частина великого і важливого комплексу соціальної роботи, що грунтується на підтриманні високих здобутків не для окремих представників колективів, а для всього окремого взятого лісгоспу і галузі.
Як годиться, по закінченні спартакіади, всі призери і почесні гості сфотографувалися на пам`ять. Запросили у цей сімейний лісівничий гурт і народного депутата В.В.Бухарєва
Молодці організатори - мої земляки. Всі умови для змагань, а гарний настрій під час заходу усім присутнім створювали виступи народних місцевих аматорських колективів. Завершились змагання визначенням переможців та приємною миттю нагородження, яке доручили виконати мені.
Словом, лісівники до професійного свята отримали прекрасний захід, який підтвердив, що наші ліси у надійних і майстерних руках.