На День міста мер з губернатором перерізали стрічку в одному з відділень ЦРЛ, через два тижня - на сесії мерія "відрізала" від медзакладу 11 сільських рад, які не входять в ОТГ. Тепер ЦРЛ має назву комунальне некомерційне підприємство міської ради "Тростянецька міська лікарня".
Здавалося б невинна на перший погляд, реорганізація. Однак вона таїть в собі чимало ризиків. Насамперед, проблеми можуть виникнути з медичним обслуговуванням людей, а точніше хворих, які проживають в сільських радах, що не входять в Тростянецьку ОТГ. Їм тепер можуть запросто відмовити у наданні лікарської допомоги, якщо їхня сільська рада не укладе договір на обслуговування з міською. Зрозуміло, основа тієї угоди - фінанси, які сільраді тепер доведеться платити. Для більшості ж ці договори стануть непосильними, адже мерія у нас уміє "справедливо" рахувати, щоб в першу чергу себе не обділити.
По-друге, зміна статусу цілком може призвести до кадрової оптимізації медичного та технічного персоналу. Оскільки зменшиться кількість відвідувачів, зменшиться і кількість так званих ліжок, по яким в лікарняних закладах обраховується навантаження.
То ж в лікарні може виявитися зайвий персонал. Зменшення населення позначиться і на зменшенні медичної субвенції, оскільки субвенцію нараховують на одного мешканця певної території. Це кошти, які виділяються на заклади охорони здоров'я з державного бюджету. Менше буде субвенції - знову доведеться скорочувати персонал.
Взагалі, простежується така собі хибна політика, в основі якої зменшення персоналу, пацієнтів, хворих.
Складається враження, що для мера це і потрібно, аби не заважали проводити євроремонти, в які міська рада дійсно грошей не шкодує. Тільки для кого все те робиться? Щоб потім під телекамери урочисто стрічки перерізати і гостей з інших міст з екскурсіями водити?
В самій же міській раді прийняте рішення на останньому пленарному засіданні 13 сесії Тростянецької міської називають важливим і своєчасним. За словами міського голови зволікати з реформуванням не можна, так як нині триває пільговий період, а з 2019 року така процедура буде затратною для бюджету.
Які ж, за словами Юрія Бови, переваги дає Тростянецькій міській лікарні статус некомерційного комунального підприємства? Передусім, це сприятиме збільшенню її самостійності в господарських і управлінських справах, стимулюватиме до поліпшення якості медичних послуг і підвищення економічної ефективності використання активів.
На сайті міської ради перераховується до десятка різних так званих переваги реорганізації. Але уважно їх вивчивши, бачиш там не стільки покращення лікувальної роботи, скільки запровадження механізмів заробітчанства на медицині і жорсткого адміністрування над персоналом з боку головного лікаря.
Тепер керівник отримує значно більше свобод в розпорядженні фінансами лікувального закладу, а щоб мати, чим розпоряджатися - більше механізмів їх отримання. Наприклад тепер "керівник підприємства може самостійно встановлювати будь-які форми оплати праці персоналу", а фінансування підприємства здійснюється не за постатейним кошторисом витрат, а "на основі власного фінансового плану". У лікарні тепер навіть є можливість "наймати за договорами підряду лікарів фізичних осіб-підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики".
Втім, все це написано тільки на сайті. Почути ж чи побачити, як насправді доповідалося і обговорювалося це питання, які і у кого були аргументи за чи проти, так як приймалося рішення - побачити було неможливо - он-лайн трансляцію сесії заблокували навіть не розпочавши слухання першого питання - наприкінці третьої хвилини. І це при тому, що обовязковість трансляцій пленарних засідань сесії передбачена рішенням Тростянецької міськради - виходить рішення приймали для піару, а коли сесія скандальна - трансляції відключають. Ось така у нас "прорзора" міська рада.
Можна припустити, чому міська рада не наважилась на трансліцяю цієї сесії - очевидно, щоб медики не чули про новий штатний розклад тепер вже міської лікарні, а жителі сел - де ж тепер вони лікуватимуться, якщо сільрада не заплатить за них. Може не всидіти у кріслі головного лікаря і Анатолій Плахтиря - на тій же сесії депутати оголосили конкурс на заміщення посади головного лікаря, яка вакантна. А дивлячись, кому мер з заступників Плахтирі вручав на День міста грамоту, як він хвалив-не нахвалився цією людиною, то можна припустити кого Бова призначить на цю посаду.А щодо реорганізації, то з протоколу поіменного голосування видно, що майже всі присутні депутати слухняно проголосували "за", виключенням стала лише один депутат - Олена Холодова, яка утрималася.