НОВИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ КУРС ВІД ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО

У п`ятницю 21 вересня лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко представила на форумі в Києві проект Нового економічного курсу для виведення країни з нинішнього економічного хаосу. Водночас вона закликала всю країну приєднатися до роботи над вдосконаленням цього документу, стати однією інтелектуальною та сильною командою.

Метою Нового Економічного Курсу є формування державної політики, спрямованої на активізацію ключових факторів інноваційного розвитку.
Головна ідея Нового Економічного Курсу – кардинальна зміна моделі нашого економічного розвитку: від монополізованої олігархічної сировинної моделі, що виснажує ресурси суспільства до інноваційної економіки з активним розвитком підприємництва, що збагачує націю, формує середній клас і підвищує якість життя громадян. 

Результатом впровадження цієї стратегії стане потужне економічне зростання України та збільшенню добробуту всієї нації.


Форум зібрав кілька тисяч представників підприємництва, економістів, відомих промисловців з усіх регіонів України, представників влади. Чималим було представництво від Сумщини – з самого обласного центру на чолі з мером Олександром Лисенком, а також практично з усіх районів і великих міст області. Представлені у цьому репортажі фото – тому підтвердження. Ніякої партійної символіки в залі не було – Ю.Тимошенко відразу зазначила – форум загальнонаціональний і участь в ньому беруть люди не за партійною належністю, а патріоти, які бажають оздоровити економіку своєї Батьківщини, дати їй багате і щасливе майбутнє. Спочатку Ю.В.Тимошенко представила напрацьовані робочою групою на чолі з нею нотатки Програми «Новий економічний курс України». Їх можна виділити у такі основні блоки.


МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ – ЦЕ ІННОВАЦІЇ ТА ІНТЕЛЕКТ

В основу Нового курсу України закладено інноваційний, а не сировинний тип розвитку економіки.

"Інноваційна економіка – це інтеграція в мейнстрім четвертої промислової революції. У світі йде індустріалізація 4.0, а ми з вами залишилися у середньовіччі, там, де немає успіху, економічного розвитку. Тобто ми – у сировинній ніші", – пояснила вона.

Лідер "Батьківщини" звернула увагу на те, що модель сировинного розвитку економіки – не вигідна для країни і не має майбутнього, адже "чим більше ми  вирощуємо сировини, тим нижча її ціна, тим нижчий попит і як наслідок – мізерний прибуток".

Для прикладу Юлія Тимошенко порівняла валовий дохід компанії Applе, який торік становив 229 млрд дол., і ВВП України – лише 112 млрд дол.

"Ось, що таке інтелект, втілений в реальне життя. Ось, що таке сировина економіка", – зауважила політик.

Вона також зазначила, що якщо порівняти Україну і чотири відомі нам успішні країни, які мають найкращий інноваційний розвиток і які разом мають вдвічі менше населення (Естонія, Норвегія, Ізраїль і Сінгапур), то статистика вражає: ВВП України – 112 млрд дол., а ВВП в сумі цих чотирьох країн – трильйон доларів. Водночас Кремнієва долина, яка за своєю площею співзмірна з Києвом, але має 235 млрд. дол. щорічно ВВП.

"Якщо Україна не впишеться в стратегію інноваційного економічного  розвитку, якщо вона не стане повноцінним учасником четвертої промислової революції, тоді виникає загроза нашого суверенітету, державності", – резюмувала Юлія Тимошенко.

Ініціатор Нового курсу чітко окреслила першочергові кроки формування інноваційної економіки: "Має бути створене Міністерство інноваційного розвитку, робота якого докорінно відрізнятиметься від наших структур і міністерств радянського типу. У нове міністерство мають прийти найінтелектуальніші люди країни, які точно знають, як розвиваються інновації, як функціонують інформаційні технології".

Не менш важливо, на думку Тимошенко, виграти у світі конкуренцію за людину та її інтелект.



СТАБІЛЬНА ГРИВНЯ, МІНІМАЛЬНА ІНФЛЯЦІЯ, ДЕШЕВІ КРЕДИТИ 

– ЦЕ МОНЕТАРНА СТРАТЕГІЯ НОВОГО КУРСУ

Перехід до інноваційного розвитку економіки та побудова фінансово сильної держави неможливі без нової монетарної політики і реформування ринку банківських послуг.

Про це Юлія Тимошенко наголосила на Форумі "Новий економічний курс", який сьогодні відбувся в Києві.

Завданням нової монетарної політики має стати стабілізація гривні, приборкання інфляції, розвиток малих банків, впровадження для бізнесу довгострокових кредитів під низький відсоток, підконтрольність Національного банку суспільству, переконана лідер "Батьківщини".

"По-перше, нам потрібно поставити Нацбанк під реальний контроль суспільства та парламенту. По-друге, треба демонополізувати частину його функцій, щоб він не мав можливості займатися спекуляціями, базуючись на своїх безмежних повноваженнях. Ми зможемо запропонувати адекватні інструменти, які подолають необґрунтовану інфляцію. Ми стабілізуємо гривню та підвищимо її статус, повагу та цінність", – наголосила Юлія Тимошенко.

Голова партії нагадала, що через фінансові афери під егідою Нацбанку знищено 98 банків, люди та бізнес втратили 448 млрд грн депозитів і заставного майна, реальна вартість якого перевищує трильйон гривень. Винні відповідатимуть перед законом за цей злочин, попередила вона.

"Це буде предметом окремих кримінальних розслідувань після зміни влади. Ми розберемося  з кожною втраченою бізнесом копійкою, з кожним рухом власності, ми поновимо справедливість і  дамо ковток повітря нашому середньому класу. Усе це нам по силам!" – наголосила Юлія Тимошенко.

Вона переконана, що без кардинальних змін в монетарному секторі "економіка взагалі припинить розвиватися". Чотирирічну інфляцію на рівні 139% вона назвала рукотворною і спричиненою підвищенням цін на енергоносії та штучним знеціненням гривні: "Ці показники створені конкретними людьми і конкретною політикою Національного банку".

Політик підсумувала: "Нова монетарна політика – це головна умова побудови ефективної економіки в Україні. Це шлях до відродження бізнесу та добробуту людей".



ОПТИМІЗАЦІЯ ПОДАТКІВ ВИВЕДЕ ЕКОНОМІКУ З ТІНІ

Зменшення податкового тиску на підприємців, скасування ПДВ, ЄСВ і 37 квазі-податків, а також реформування органів податкової служби – це завдання Нового економічного курсу.

Голова партії "Батьківщина" наголосила, що одна з причин економічних негараздів у країні – тінізація половини обсягу економіки України через неефективну та ворожу для бізнесу податкову політику: "Податкова система є неадекватною, не відповідає цілям і завданням, а також стала системою терору вітчизняного підприємництва".

Податкове навантаження в Україні, наголошує Юлія Тимошенко, є вкрай високим і становить 39% ВВП, а з врахуванням "корупційного податку для бізнесу"  дорівнює 48% ВВП, тоді як за світовими стандартами не повинно перевищувати 29%.

Юлія Тимошенко впевнена, що треба відмовитись від єдиного соціального внеску на користь персоніфікованої пенсійної системи, як і від корупційного ПДВ.


"Понад 50 країн світу не мають податку на додану вартість. Серед них: США, Японія, Сінгапур, Австралія тощо. Тому я хочу запропонувати замінити ПДВ на вибір тими податками, які має або Японія, або США, або Сінгапур. Краще поставити поміркований податок на реалізацію товарів і послуг, поступово знижувати його, але зробити надійну базу, посильний податок, і прибрати корупцію", – констатувала політик.


Голова партії "Батьківщина" пропонує також скасувати  37 квазі-податків, що формують лише 0,48% доходів до бюджету, але є при цьому "корупційної годівницею".

Водночас, малі і середні підприємці повинні залишились на спрощеній системі оподаткування, а фермери – отримати преференції.

Юлія Тимошенко звернула увагу на те, що  світовим трендом є пом’якшення системи оподаткування та зменшення податкового навантаження на бізнес.

"Зниження ставок податків не виводить економіку з тіні. Єдиний шлях для побудови нової економіки – зміна системи оподаткування", – підсумувала лідер партії.

Комментариев: 0
Добавить комментарий