Тимошенко йде у відрив

Президентський рейтинг лідера "Батьківщини" перевищив 20%, - соціологія

Юлія Тимошенко продовжує тримати впевнене лідерство в президентському рейтингу, щонайменше на чверть випереджаючи найближчого конкурента. Це підтвердило чергове опитування громадської думки. 


Якби вибори Президента України відбувалися наступного тижня, то рейтинг політиків був би таким:

1 місце – Тимошенко Юлія (12,5 % від всіх /20,3 % від тих, хто визначився та голосуватиме).

2 місце -  Гриценко Анатолій (9,1 % від всіх /14,8 % від тих, хто визначився та голосуватиме).

На 3 місці два політики:

Бойко Юрій (7,6 % від всіх /12,3 % від тих, хто визначився та голосуватиме);

Ляшко Олег (6,3 % від всіх /10,2 % від тих, хто визначився та голосуватиме).

·Рівень ймовірного голосування за діючого Президента Петра Порошенко доволі низький  - 5,1% .


15 серпня об 11.30 в інформаційному агентстві УНІАН відбулась прес-конференція за результатами опитування громадської думки, проведеного 17-27 липня 2018 року спільно Центром «Соціальний моніторинг» і Українським інститутом соціальних досліджень імені О.Яременка. Опитування охопило всю територію країни (за виключенням тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, АР Крим). Вибіркова сукупність репрезентативна за віком (населення від 18 років і старші), статтю, типом населеного пункту та регіоном. Всього опитано 2186 респондентів. Стандартні відхилення при достовірних 95 відсотках не перевищують 2,13%. Рівень досягнення респондентів становить 61%. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв’ю за місцем проживання респондента „віч-на-віч”.

Учасники прес-конференції: Ольга Балакірєва, голова правління ГО «Український інститут соціальних досліджень ім.О.Яременка»; Дмитро Дмитрук, директор Центру «Соціальний моніторинг».


ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ: ЕЛЕКТОРАЛЬНІ НАСТРОЇ НАСЕЛЕННЯ 
 

На думку переважної більшості населення країни стан справ в країни викликає занепокоєння через неправильну спрямованість руху (73%).

  • Аналіз відповідей респондентів щодо перерозподілу владних повноважень між Президентом, прем’єр-міністром та Кабінетом міністрів схиляються до думки що повноваження жодного з них не потребують розширення:
  • за розширення повноважень Президента лише 7,8%,
  • за розширення повноважень Кабінету міністрів – 11,8%;
  • за розширення повноважень прем’єр-міністра через скасування посади Президента 19,5%. 


  • Готові прийти на виборчі дільниці в березні 2019 року, щоб взяти участь у виборах Президента України - 70,8%. 
  • Сьогодні вважають, що не голосуватимуть 21,9% (точно 10,4% можливо 11,5%).

·П’ята частина населення ще не визначилися за кого голосуватимуть. 

·Регіональні особливості підтримки окремих ймовірних кандидатів на посаду Президента:

  • Ю.Тимошенко, А.Гриценко, Ю.Бойко, П.Порошенко, В.Рабінович мають нерівномірний рівень підтримки в різних регіонах країни;
  • О.Ляшко має більш-менш рівномірний рівень підтримки в більшості регіонів, без «провалів», але з більш високим рівнем на Півночі, Центрі та Півдні.
  • За даними проведеного дослідження в липні   2018 року шанси на проходження в Верховну Раду наступного скликання мають 9 політичних сил: 7 політичних сил, які вже мають більше 5% підтримки (серед тих, хто визначився та прийде на вибори) та ще дві політичні сили – за умов мобілізації тих, хто ще не визначися:


Серед всіх опитаних, %

Серед тих, хто визначився та прийде на вибори, %

ВО «Батьківщина»

12,5

18,4

Партія «Опозиційний блок» 

9,5

14,0

Партія «Громадянська позиція» 

8,8

13,0

Радикальна партія Олега Ляшка 

6,7

9,9

Партія «БПП «Солідарність» 

6,3

9,3

Партія «За життя» 

4,5

6,6

Партія «Об’єднання «Самопоміч» 

3,6

5,3

Аграрна партія України 

2,5

3,7

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» 

2,2

3,2




ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ НАСЕЛЕННЯ 
 
 

  • Більшість населення України вважає, що не потрібно запроваджувати торгівлю землею (62,3%).
  • Сьогодні ми вже впевнено можемо казати про закінчення періоду низького рівня суб’єктивних оцінок власного матеріального становища, яке відбувалося з червня 2013 р. по грудень 2017 р., коли   все помітнішою ставала тенденція погіршення самооцінок матеріального становища.   
  • Про неофіційні платежі за основним місцем роботи повідомляють 17% економічно активного населення. Ще 11% ухилилися від відповіді. Отже оціночна частка економічно активного населення, яке не заперечило наявність неофіційного компоненту в оплаті праці сягає майже 28%. В середньому такі виплати становлять 67% особистого доходу. Частка тих у кого неофіційні доходи становлять всі 100% отриманого доходу сягає 41% від тих, хто відповів, що їх отримує. Про неофіційні платежі повідомили 17,4% найманих працівників; 39% тих, хто працює на себе (самозайнятих); 19,4% тих, хто працює у власному/сімейному бізнесі. 
  • Обрахований за відповідями респондентів прожитковий мінімум становить 6136 грн. на одну особу, що в 1,4 рази більше, ніж у червні минулого року (в червні минулого року він склав 4321 грн.). Таким чином, середнє значення уявного прожиткового мінімуму на одну особу перевищує встановлене значення прожиткового мінімуму в 3,6 рази  (6136 грн та 1700 грн, відповідно). 
  • Оцінка населенням достатнього рівня доходів на одну особу, уявного та мінімального прожиткового мінімуму (який характеризує родину як бідну) має тенденцію до зростання. 



Комментариев: 0
Добавить комментарий