Скільки коштуватиме газ для українців цієї зими – відповіді на це питання чекають від політиків пересічні громадяни. Відповідь урядовців – тарифи мають рости, бо це «зробить Україну сильнішою». Головна опозиціонерка - Юлія Тимошенко - переконує, газ має не дорожчати, а дешевшати. Якщо владі не давати красти.
"До завершення роботи корумпованої влади залишилося півроку... Українські владні щури починають бігти з корабля, забираючи все, що можуть винести. Вони задумали забрати все, що в України ще залишилось цінного. Це дембельський акорд", – так Тимошенко розпочала прес-конференцію, терміново скликану у Києві.
Терміновість зустрічі з журналістами лідер «Батьківщини» пояснила тим, що їй стало відомо про нову корупційну аферу, яку треба негайно зупинити. Виявилося що керівництво НАК «Нафтогаз» вирішило терміново «роздерибанити» вітчизняну газотранспортну систему і віддати її половину якимось загадковим «інвесторам». Ще й за ціною щонайменше у 20 раз дешевшою, аніж вона коштує. Головний аргумент - вже невдовзі «труба» перетвориться на металобрухт, бо росіяни хочуть транспортувати свій газ в обхід України. Чим тоді вона цікава тим самим «інвесторам» - передбачливо не пояснюють.
Обурена Тимошенко нагадала журналістам, що насправді ГТС приносить Україні чималий доход – близько 3 мільярдів доларів щорічно. І цілком може стати в нагоді для транспортування вітчизняного газу. Адже не так вже давно в країні його добували понад 60 млрд кубометрів, а зараз лише трохи більше 20. І це – пряма відповідальність керівництва «Нафтогазу».
Зрештою, Тимошенко запевнила, що після виборів просто ліквідує «Нафтогаз», який перетворився на корумпованого посередника, що продає українцям український же газ за завищеними цінами. За словами лідера «Батьківщини», вже завдяки цьому та наведенню ладу на ринку палива тарифи для громадян можна знизити щонайменше вдвічі.
Ляпас керівникам монополії вийшов гучним. Бо ті, зрозуміло, не збиралися ані знижувати ціни на газ для пересічних українців, ані залишати свої зручні крісла. Замість цього мобілізовували усіх прихильників «нафтогазівської команди» – і добровільних, і на зарплаті. Лемент у пресі та соцмережах піднявся неймовірний. Дійшло й до відвертого шантажу – голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболев навіть натякнув, що в разі ліквідації компанії, Україна не отримає заборгованість «Газпрому», визнану Стокгольмським арбітражем. Гроші росіяни і досі не сплатили. Хоча це не завадило виписати керівникам «Нафтогазу» величезні премії. За іронією долі саме напередодні прес-конференції Тимошенко директор НАК Юрій Вітренко перевів отримані гроші на рахунки дружини до Ліхтенштейна – невеличкої альпійської держави між Австрією і Швейцарією.
Реакція Тимошенко була блискавичною. «Бачу, що своєю заявою про наміри ліквідувати «Нафтогаз» я розворушила осине гніздо, - написала вона у своєму фейсбуці. – «Росія і "Газпром" заплатять все до останньої копійки... І всі отримані гроші підуть не на мільйонні премії керівництву "Нафтогазу" та не в кишені корумпованої влади. Ці гроші – для людей». Тимошенко ще раз підкреслила, що відступати не збирається і наполягає на зниженні тарифів для громадян.
Микола Василенко