Збільшення народжуваності – один з головних пріоритетів уряду

Уряд Володимира Гройсмана впровадив три нові фінансові механізми соціальної підтримки родин, в яких народжуються діти. З вересня 2018 року кожній жінці, в якої з’явився новонароджений, безкоштовно видається подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами. 

В 2018 році державну підтримку у вигляді «пакунок малюка» всього отримали 57 сімей в т.ч. через управління соціального захисту населення 32 сім’ї,  через КНП ТМР «Тростянецька міська лікарня» 25 сімей.

Протягом I кварталу 2019 року забезпечено допомогою у вигляді «пакунок малюка» 44 сім’ї через КНП ТМР «Тростянецька міська лікарня». Робота в даному напрямку продовжується. До кінця року планується забезпечити «пакунком малюка» 150 сімей.

З січня 2019 року Уряд надає грошову компенсацію на послугу няні.

 Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім’ям.

 Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я, яка оформила «муніципальну няню», безповоротно щомісяця отримує ще 1 626 гривень. Ці зміни затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», якою затверджено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Для отримання відшкодування від держави на послуги няні необхідно:

  • самостійно обрати няню;
  • укласти офіційний договір (не потребує нотаріального завірення);

- подати документи в органи соціального захисту.

Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року.

Для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» отримувач послуги «муніципальна няня» протягом місяця після укладення договору подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи:

- заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;

-заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку;

- копію договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;

- документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня» (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

До заяви додаються копії:

- свідоцтва про народження дитини;

- паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;

- документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Компенсація послуги «муніципальна няня» призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею. Отримувач послуги «муніципальна няня» щомісяця до 5 числа подає в письмовій (електронній) формі або в будь-який інший зручний спосіб місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня».

У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня», виплата компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється.

З квітня 2019 року зросла допомога багатодітним сім’ям.

З 1 квітня 2019 року в Українізбільшується допомога багатодітним сім’ям. Уряд виплачуватиме батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1 700 грн. Виплати здійснюватимуться до тих пір, поки дитині не виповниться 6 років. Це передбачено постановою КМУ від 13.03.2019 №250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» і надається з метою покращення матеріального стану багатодітних сімей, створення належних умов для виховання дітей, які виховуються в таких сім’ях.

Доплата стосується не лише тих, хто народив чи народить дитину цьогоріч. Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину. Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6 років, держава виплатить на кожну з них по 1 700 грн. 

Для того щоб оформити допомогу на дитину, мамі або татові слід звернутися у найближче відділення соціального захисту населення і написати заяву  на отримання грошей.

При собі також потрібно мати оригінал та копію посвідчення багатодітної сім’ї, без якого оформити допомогу буде неможливо, та свідоцтва про народження дітей.

Виплати здійснюватимуться через Укрпошту чи уповноважений державою банк на соціальні виплати за вибором сім’ї. Якщо сім’я отримує щомісячну допомогу при народженні, вона може надати реквізити банківської картки, на яку зараховуються 860 грн.

Навіть якщо дитині 5 років, допомогу варто оформити – за рік держава фінансово підтримає сім’ю, надавши безповоротно 20 400 гривень на третю і кожну наступну дитину.

На сьогодні управлінням розпочато роботу по прийому документів на призначення вищезазначеної допомоги. Всього в Тростянецькому районі на обліку перебуває 189 багатодітних сімей  у яких виховується 556 дітей. Право на отримання такої допомоги мають 124 сім’ї та 160 дітей.Начальник управління                                                                Л.БАСОВА

Комментариев: 0
Добавить комментарий