В опалювальний період зростає кількість нещасних випадків, викликаних необережним поводженням з газовими приладами. Основною небезпекою для здоров’я людини є чадний газ. Причиною утворення чадного газу є неповне згорання природного газу під час користування опалювальними приладами, проточними водонагрівачами та газовими плитами, відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах через їх засміченість, незадовільний повітрообмін приміщення, де встановлені газові прилади.
Перепади температури, швидкості вітру, а також вологості повітря можуть призвести до обмерзання оголовків труб димоходів в наших будинках. Лід на стінках вентиляційних каналів порушує тягу та заважає виводити з приміщення шкідливі продукти горіння. Замість того, щоб виходити назовні, вони накопичуються в приміщенні, що може викликати загрозу отруєння чадним газом.
Небезпека полягає у тому, що чадний газ попадаючи у кров через дихальні шляхи швидко проникає в клітини крові та блокує зв’язок гемоглобіну з киснем. Внаслідок цього обмежуються умови для перенесення кисню кров’ю від легень до тканин, в результаті чого в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія) і людина гине від отруєння. Так після двох годин перебування в приміщенні, у повітрі якого міститься лише 0,1% СО людина непритомніє і швидко після того може померти.
Правила безпеки систем газопостачання України зобов’язують власників будинків взимку щомісячно проводити огляд оголовків димоходів та запобігати їх обмерзанню і закупорці. В умовах значного похолодання це краще робити щоденно.
Фахівці «Сумигаз» рекомендують перед використанням побутових газових приладів обов'язково перевіряти наявність тяги. Присутність тяги свідчить про те, що канал чистий, повітря добре циркулює. Якщо ж тяги немає – це сигнал до того, що димохід засмічений (льодом або сажею), потрібно припинити користування газовими приладами і звернутися до спеціалізованих організації, що прочищають димові і вентиляційні канали. Ці організації повинні мати відповідну ліцензію та дозвіл територіального управління Держпраці в Сумській області.
Основними ознаками отруєння чадним газом є – сильний головний біль, слабкість, запаморочення, туман перед очима, нудота. Тому, відчувши наведені симптоми, треба якомога швидше вийти на свіже повітря та викликати швидку медичну допомогу.
Щоб запобігти отруєнню чадним газом заборонено:
- проводити самовільну газифікацію будинку(квартири), заміну та ремонт газового обладнання;
- вносити зміни у конструкцію газових приладів, змінювати устрій димових та вентиляційних каналів, заклеювати вентиляційні канали, або їх решітки, замуровувати «кишеню» (чистку з дверцятами), що призначається для очищення димоходів;
- користуватися газовою плитою при зачиненій кватирці;
- користуватися пальниками та духовою шафою газової плити в цілях обігріву житла (опалення приміщень);
- вмикати газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід при несправній автоматиці безпеки по тязі;
- користуватися газовими приладами в разі наявності задимленості, кіптяви, жовтого полум’я пальників.
Шановні тростянчани та жителі області! Будьте обачні – вимикайте газові прилади, виходячи з дому, та дотримуйтесь правил безпеки під час користування природним газом!
- admin
- 11 январь 2019
- 1 886
- 0