Субсидиантів умовно розділять на «чорний» і «білий» списки

Вже до 2019 року Міністерство соціальної політики планує запустити новий процес перевірки отримувачів субсидій. Людей умовно поділять на дві групи. Людей з «білого списку» органи контролю не будуть перевіряти зовсім або будуть робити це зрідка. А ось витрати тих, хто потрапить у «чорний список», будуть контролювати більш ретельно.

«Кожного одержувача субсидії чи іншої соціальної допомоги потрібно буде прирівняти до певного профілю і зрозуміти, наскільки він теоретично може обманювати або отримувати допомогу незаконно або неформальним способом. На сьогоднішній день такі профілі тільки починають розроблятися», - пояснив гендиректор директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Зараз на субсидії може претендувати кожен, чиї витрати на комуналку вище, ніж 15% від офіційного доходу. Але допомогу не отримають ті, чия квартира більше 120 квадратних метрів, а будинок - більше 200 «квадратів». Також не мають права на субсидію ті, хто купив автомобіль, якому менше п'яти років, або якусь річ дорожче 50 тисяч гривень.

Тому з новими перевірками для звичайних пенсіонерів нічого не зміниться, запевняють у Мінсоцполітики. Поглиблені перевірки чекають лише тих, хто потрапить у групу ризику. Заглядати в холодильник і шафи нікому не будуть, звертати увагу обіцяють в цілому на матеріально-побутові умови.
Комментариев: 0
Добавить комментарий