Питання ціни хліба хвилює 27% наших громадян, які за дослідженням Research&Branding Group, купують лише такий через свої низькі доходи. За даними цієї дослідницької компанії саме білий хліб, або пшеничний, є найпопулярнішим - 89% купують його час від часу, а 66% людей - постійно. Чорному, або житньому, хлібу віддають перевагу 56% українців, які купують його іноді, та 19%, які купують його завжди.
ТОП-5 регіонів, де білий хліб подорожчав найбільше за рік, виглядає наступним чином: Запорізька область - на 42% і його середньостатистична ціна становить 14,4 грн за кілограм, Кіровоградська - 40% і ціною 15,4 грн, Полтавська - 39% і 15,2 грн, Сумська - 38% і вартістю 16,1 грн, Черкаська - 33% і 16,6 грн.
Зараз багато йде розмов про майбутнє подорожчання хліба та на скільки воно відбудеться. Останні три роки найбільший вплив на вартість хліба мало підняття мінімальної заробітної плати, яка є трохи меншою складовою в ціні соціального хліба, порівняно з зерном. Тому до кінця 2018 року слід очікувати помірного зростання вартості недорогих соціальних сортів - до 10% при самому негативному сценарії. На це буде впливати інфляція, яка пришвидшиться з вересня, девальвація гривні та зростання світової ціни. А середні за вартістю сорти будуть зростати меншими темпами, оскільки прибутковість виробників на ньому й так достатня.
Поступове підняття вартості хліба буде відбуватись і наступного року, але темпи зростання будуть уже менші. Оскільки 1 січня 2019 року очікуємо чергове оновлення розміру мінімалки, то відбудеться і пов'язане з нею зростання ціни хліба протягом січня-лютого. За споживанням хліба Україна майже в 2 рази випереджає Францію, де з'їдається 54 кг на кожного порівняно з нашими 105 кг на рік. Але Туреччина має ще більший рівень споживання - 124 кг на людину на рік.