В обмінниках ставлять за долар вже 32 грн. і люди активно скуповують валюту, оббігаючи каси

Валютний ажіотаж наростає. Причина, за словами людей - невпевненість у завтрашньому дні. 27 листопада українські банки активно піднімали готівковий курс долара слідом за міжбанком. Середня ціна продажу людям піднялася на 70 копійок, і закріпилася в рамках 28,50-29,0 грн/$. А продаж - біля 32 грн/$.

Мінімальна вартість американської валюти для населення сьогодні становить 28,15 грн/$, її в касах ставить невеликий Банк ¾. А найдорожчий долар в Харкові, де місцевий банк «Грант» пропонує його по 30 грн/$. При цьому викуп валюти у населення виробляється в рамках 27,80-28,30 грн/$.

Це все цінники банківських структур. У небанківських фінустановах вони ще вище, і досягають у вівторок 32 грн/$ на продаж валюти людям. Як відомо, ці фірми, також, як і банки, отримували ліцензію в Нацбанку. Кілька років тому регулятор з великою гордістю заявляв, що провів ліцензування і зробив цивілізованим валютообмін на всіх рівнях. Виняток робився лише в частині незаконних обмінників, які НБУ продовжує виявляти і направляти про них інформацію в правоохоронні органи.

Відомо, що вчора голова Нацбанку Яків Смолій збирав керівників 40 найбільших банків країни і обговорював з ними вплив воєнного стану на банківський сектор. Чи буде організовуватися аналогічна зустріч і з небанківським сектором, які працюють за ліцензією НБУ, - в центробанку поки не повідомляють.

Тим часом, люди продовжують скуповувати готівкову американську валюту по будь-яким курсам. За останні два дні попит на долар сильно виріс. Причому, як стверджують в обмінниках, люди беруть не по $100, як зазвичай, а досить великі суми - по $3-5 тис. Зі спілкування з клієнтами зрозуміло, що це кошти, які накопичувалися «під матрацом».

Комментариев: 0
Добавить комментарий