» » Суд задовольнив позов дитини до своїх батьків


Суд задовольнив позов дитини до своїх батьків

Сімейний  кодекс України передбачає право дитини, яка  досягла 14 років, безпосередньо звернутись до суду за захистом свого права або інтересу. Користуючись таким правом, 14-річний житель м.Тростянець, батьки якого розлучились і який проживав останні роки постійно з бабусею, звернувся до Тростянецького районного суду з позовом, в якому  просив стягнути з обох батьків на свою користь аліменти.

Як інформує сайт Тростянецького суду, дитина просила суд стягнути на свою користь аліменти з матері у мінімальному розмірі визначеному законом (50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку), а також просив припинити перерахування аліментів, вже стягнутих у 2007 році рішенням суду з батька, які сплачувались матері на утримання дитини. Хлопець просив суд стягувати аліменти з батька  безпосередньо на його користь, оскільки вважав, що мати неналежно, не в його інтересах ними розпоряджається.
У період розгляду судом справи хлопець досяг 15 років, закінчив 9 класів школи, вступив до училища у м.Харкові, де і проживає наразі у гуртожитку. 
Суд, всебічно розглянувши справу, заслухавши пояснення всіх учасників справи (дитини, матері, батька, бабусі), свідків, дослідивши всі подані сторонами докази, 01 жовтня 2019 року ухвалив рішення, яким позов задовольнив повністю.
При вирішенні справи суд керувався положеннями статті 179 Сімейного кодексу України, яка передбачає, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання. Неповнолітня дитина має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до Цивільного кодексу України.
З рішенням суду, яке набере законної сили через 30 днів, можна буде ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень, справа №  588/674/19.

Комментариев: 0
Добавить комментарий