Бова-Романіці: забирайте районну лікарню

У вівторок під вечір в стінах районної ради відбулася не те, що нарада - такий собі брейн-ринг. Дійові особи - го­лови двох об`єднаних громад Тростянецького району – Бова і Романіка, які з`ясовували стосунки на темі, яка вже як рік їх обох розсварила - по районній ліка­р­ні. В самий розпал Бовиних дифірамбів про те, як він "зі шкіри лізе", створючи у Тростянці супер-лікарню, у приміщення, де проходила нарада, без запрошення зайшов зовсім сторонній літній чоловік і звернувся до присутніх: «Я вибачаюсь, але в мене хвора дружина, зранку по районній лі­карні ходимо і нікому ми там не пот­рібні, - заявив чоловік. - Хіба так можна? Совість у вас є?...». Його слова були мов діагноз вкладеним Бовою у ЦРЛ мільйонам бюджетних грошей – заради чого? А особливо - заради кого?  

Ініціатива цієї зустрічі належала районній раді, що само по собі було логічним - фактично саме вона рік тому "заварила" всю цю "кашу" з передачею ЦРЛ місту, пішовши на поводу у мера. Тепер весь район перед фактом - більшість ФАПів в селах вже закриті, а в районній лікарні Бова чи не половині населення без дофінансування ЦРЛ з бюджетів сільрад не гарантує медобслуговування.

Разом з головами ОТГ на цю зустріч прийшли по кілька депутатів від обох рад – Боромлянської і Тростянецької, плюс головні лікарі обох громаді: Плахтиря з Бовою, Русанюк з Романікою. 

А далі почався спаринг. Бова  і його команда відразу пішли в наступ, наполягаючи - потрібне співфінансування лікарні. Міський голова навіть намагався переконати присутніх, що ЦРЛ - не об'єкт лише Тростянецької ОТГ, мер казав: "...ми в статуті цього закладу написали, що коли ви даєте субвенцію, то маєте право навіть звіти отримувати…".

- Ви співучасники, це наш спільний заклад, - запевняв мер.

Коли Бова відчув, що йо­го аргументи не сприймаються серйозно, розгубився, заявив, що  готовий відмовитися від ЦРЛ.

- Отдать вам її? Беріть. Коли? Сьогодні сесію зібрати? Візь­міть ви лікарню на баланс, - емоційно заявив Ю.Бова звертаючись до Боромлянського голови.

- Взявся за гуж, не кажи що не дуж, - відповів на пропозицію тростянецького мера Василь Романіка. - Взяли лі­карню, то несіть і від­повідальність за її утримання, за виплату зарплат працівникам, за лікування хворих людей. А як інакше?

Хоча і без цих слів в залі всі розуміли - слова Бови з відмовою від райлікарні не в'яжуться ні з логікою, ні зі здоровим глуздом, хоча б тому, що районна лікарня розташована на території Тростянця, а не Боромлі.  

Чим більше говорили, тим більше відчувалося, що з передачею лікарні в районі як мінімум поспішили. Потрібно бу­ло ще рік тому питання це обговорити в колі спеціалістів. З ними ж не порадились. Як і з сільськими радами, які на рівні з міськрадою такі ж співвласники лікарні. І від них потрібна була згода. 

Та долю лікарні вирішили "тихенько". І, очевидно, тут знайдеться що розслідувати і правоохоронним структурам на предмет того, на яких таких підставах власність всіх територіальних громад сіл і міста була передана одній громаді без згоди практично всіх сільських рад. З цього приводу серйозну претензію присутньому голові РДА Олегу Сипку висловив депутат районної ради від Люджі Олександр Слівкін.

А на думку боромлянського голови В.Романіки, в цьому кон­флікті є ще й предмет "інтересу" і антимонопольним структурам через те, що міськрада неодноразово давала знати про намір відмовити мешканцям Боромлянської ОТГ в медобслуговуванні. На яких таких підставах? Це що за такі собі "князівські порядки" - тих лікуватиму, тих - ні. Чи Тростянецька ЦРЛ вже приватна влас­ність мера? Ні, це державна установа, порядок в якій повинен відповідати і Конституції, і законам, а не чиїмось забаганкам. Так не може бути. Не могли толком учасники наради зрозуміти і те, чи існують на сьогодні документальні підтвердження того, що сільські ради повинні платити міськраді за лікування їхніх людей. Депутат райради С.Сотніков не раз ставив питання: "Договори підписувались і чи дійсні вони сьогодні?". З усього виходило, що укладали їх лише на перше півріччя цього року. А далі - то вже, схоже, були лише шантаж і інтриги мера. 

Та й взагалі, і сьогодні важко зрозуміти логіку рішення з прийманням ЦРЛ з балансу району на баланс міста - якщо держава дає субвенцію на її утримання 25 млн., а за підрахунками тієї ж міськради потрібно не менше 42 млн., то навіщо було брати? Який у тому Бовин інтерес? Він що, сподівався, що різниця в грошах "з неба впаде", чи Гройсман подарує? Хоча за другий варіант мер вже давно мав би подумати, постійно вихваляючись гарними з ним стосунками. Нехай уряд напряму і допоможе місту.

Зрозуміло, що не можна скидати з рахунку і перспективу подальшої медичної реформи. Вже на часі почнуть створюватися медичні округи, де Тростянець не в центрі - центр в Охтирці. 

... А справжній діагноз Тростя­не­цькій ЦРЛ, якою Бова не нахвалиться, на тій нараді як найточніше дав зовсім сторонній чоловік, який зайшов в зал засідань (вже був вечір) і звернувся до присутніх: 

- Я вибачаюсь, але в мене хвора дружина, зранку по районній лі­карні ходимо і нікому ми там не пот­рібні, - заявив чоловік. - Хіба так можна? Совість у вас є?


- Вам зараз главрач допоможе, - винувато відповів мер.

І Анатолій Плахтиря вийшов із залу разом з чоловіком. 

Отака у нас медицина…

Комментариев: 0
Добавить комментарий