» » Тимошенко перша. Зеленський обходить Порошенка


Тимошенко перша. Зеленський обходить Порошенка

Якби вибори відбувалися наступної неділі, перемогла б Юлія Тимошенко з 15,4%. Сатирик Володимир Зеленський вийшов на друге місце - за нього проголосували б 9,9% українців. Чинний президент Петро Порошенко третій - його готові підтримати 8,9% опитаних. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного Центром досліджень і комунікацій Active Group. 

Анатолій Гриценко на четвертому місці (6,5%). П'ятірку лідерів замикає співак Святослав Вакарчук. За нього свої голоси віддали б 5,3% респондентів. 

Володимир Зеленський і Святослав Вакарчук є лідерами так званого альтернативного вибору. Відповідаючи на питання «За кого ви проголосуєте, якщо кандидат, якого ви підтримуєте зараз, не братиме участі у виборах?», 7,3% опитаних назвали Вакарчука, а 6,2% - Зеленського.

У другому турі виборів Зеленський перемагає всіх опонентів, окрім Юлії Тимошенко. Розрив між ними - близько 3%. У той же час, в парі «Зеленський - Порошенко» відрив актора становить понад 10%.

Найбільший антирейтинг має діючий президент Петро Порошенко. За нього ні в якому разі не проголосували б 43,1% опитаних. Діяльністю глави держави незадоволені 76% українців, а 71% респондентів вважає, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку. У другому турі чинний президент програє всім, крім Юрія Бойка.

«Нинішній політичний клас зайшов в ситуацію банкрутства - перш за все ідеологічного та світоглядного. Разом з суспільним запитом на нові ідеї, нові парадигми, це відкриває шлях для нових гравців. З урахуванням великої кількості протестного електорату - буде цікаво. І Зеленський, і Вакарчук можуть серйозно сплутати карти тим політичним гравцям, які націлені на президентство», - зазначив Валентин Гладких, політичний експерт аналітичного порталу «Слово і діло».

Дослідження було проведено 19-22 жовтня на всій території України за винятком окупованих районів. Опитано 2253 респондента. Похибка при довірчій ймовірності 0,95 не перевищує 2,1%.

Комментариев: 0
Добавить комментарий